Daugavpils pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju Pašvaldības ziņas

413
Daugavpils pašvaldība noslēdza sadarbības līgumu ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju

Otrdien, 2. aprīlī, Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš un Latvijas Piļu un muižu asociācijas priekšsēdētājs Roberts Grinbergs parakstīja sadarbības līgumu, kas veicinās Daugavpils cietokšņa kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, attīstību un popularizēšanu.

Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts nozīmes arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, kura platība ir vairāk nekā 150 ha. Tas ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē. Mūsdienās tas ir ne tikai pilsētas apkaime, bet arī populārākais apskates objekts Daugavpilī. Pēdējo gadu laikā Daugavpils cietoksnī īstenoti vairāki nozīmīgi projekti, kuru ietvaros restaurēti cietokšņa vaļņi un būves, atjaunota infrastruktūra, kā arī radīti jauni tūrisma objekti.

Sadarbība ar Latvijas Piļu un muižu asociāciju pašvaldībai ļaus turpināt Daugavpils cietokšņa kultūrvēsturisko vērtību izpēti, saglabāšanu un popularizēšanu, piesaistot kompetentus nozares ekspertus un jaunus sadarbības partnerus. Latvijas Piļu un muižu asociācija līguma ietvaros piedāvā dažādu aktivitāšu klāstu, kas saistītas ar informācijas izplatīšanu, mārketinga pasākumiem, kā arī biedru interešu pārstāvniecību dažādās profesionālajās organizācijas. Asociācija ik gadu rīko tūrisma attīstības veicināšanas akcijas “Apceļosim Latvijas pilis un muižas” un “Leģendu nakts”, kuros turpmāk būs iespēja piedalīties arī Daugavpils cietoksnim, piesaistot plašāku tūristu auditoriju.

Latvijas Piļu un muižu asociācija ir profesionāla biedrība, kas apvieno vairāk nekā 100 biedru no visas Latvijas. Asociācijas galvenie mērķi ir veicināt Latvijas kultūras mantojuma saglabāšanu, piļu un muižu unikālo kultūras mantojuma vērtību un vides apzināšanu, izpēti, atjaunošanu, uzturēšanu, pielāgošanu izmantošanai, izmantošanu un attīstību; sekmēt tūrisma, kultūras un radošu industriju nozaru un ar tām saistītās infrastruktūras un pakalpojumu attīstību pilīs un muižās; paplašināt piļu un muižu pieejamību sabiedrībai; popularizēt kultūras mantojuma saglabāšanu, attīstīt sabiedrības kultūras mantojuma apziņu un veicināt sabiedrības līdzdalību kultūras mantojuma aizsardzībā.

.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils valstspilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!