Daugavpilī skolēni turpinās saņemt brīvpusdienas Pašvaldības ziņas

804
Daugavpilī skolēni turpinās saņemt brīvpusdienas

8. septembrī Finanšu komitejas sēdē tika skatīts jautājums par grozījumiem Daugavpils valstpilsētas pašvaldības budžetā 2022 .gadam. Viens no grozījumu punktiem paredz, ka pašvaldība piešķirs papildlīdzekļus 390 000 eiro apmērā, lai varētu turpināt nodrošināt brīvpusdienas visiem skolēniem un vairākām bērnudārza audzēkņu kategorijām.
Bezmaksas ēdināšanu no 1. septembra turpinās saņemt vairāk nekā 8 700 skolēni (t.sk.apmēram 3 300 1.-4. klašu skolēni, kuru ēdināšanu daļēji līdzfinansē valsts un vairāk nekā 5 400 5.-12. klašu skolēni, kuru ēdināšanu pilnībā finansē pašvaldība) un 1820 bērnudārzu audzēkņi, kas mācās sagatavošanas grupiņās, nāk no daudzbērnu ģimenēm, kurām piešķirta Goda ģimenes apliecība "3+ ģimenes karte" , kā arī mācās speciālās grupiņās.

Vajadzība pēc papildu finansējuma radās līdz ar cenu strauju kāpumu ēdināšanas nozarē. Lai turpinātu nodrošināt brīvpusdienas Daugavpils skolu un bērnudārzu audzēkņiem, no pilsētas budžeta papildus tiks piešķirti 390 000 eiro, kopējam ēdināšanas finansējumam šī gada budžetā pārsniedzot 2,2 miljonus eiro.

Tādējādi Daugavpils pašvaldība turpinās nodrošināt brīvpusdienas vairāk nekā 10 500 bērniem, neprasot līdzfinansējumu no vecākiem.

Galīgais lēmums tiks pieņemts nākamajā Domes sēdē.

Informāciju sagatavoja
Daugavpils pilsētas pašvaldības
Komunikācijas nodaļa

 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!