Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī notiks reģionālajai reformai veltīta konference Domes ziņas

177
Daugavpilī notiks reģionālajai reformai veltīta konference
 1. maijā Daugavpils Universitātē notiks reģionālajai reformai veltīta konference, kuras iniciatori ir Latvijas Lielo pilsētu asociācija (LLPA) un Latvijas Pašvaldību savienība (LPS). Tā ir trešā no septiņām vērienīgā cikla "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi" konferencēm.

  Daugavpilī notiekošās konferences tēma ir "Iekšējā un ārējā drošība – teritoriālā iedalījuma izmaiņu izvērtējums no drošības jautājumu aspekti". Tajā piedalīsies LLPA izpilddirektors Viktors Valainis, LPS priekšsēdis Gints Kaminskis, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, Daugavpils Universitātes rektore Irēna Kokina, Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reformu nodaļas vadītājs Arnis Šults, Ilūkstes novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna, pārstāvji no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Aizsardzības un Iekšlietu ministrijām.

  Konferencē aicināts piedalīties ikviens interesents. Lūdzam pieteikties, sūtot dalības apstiprinājumu uz e-pastu: attistiba@daugavpils.lv ar norādi "Pieteikums 27. maija konferencei "Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumi"".

  Konferenču cikla mērķis ir rast atbildi uz jautājumu, vai VARAM piedāvājums administratīvi teritoriālajam modelim ir labākais risinājums Latvijas reģionu attīstībai un visas valsts ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Konferenču ietvaros tiks apspriestas iespējas sekmēt līdzsvarotu un ilgtspējīgu Latvijas reģionu attīstību. LLPA uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams rast efektīvus risinājumus, lai apturētu iedzīvotāju skaita samazināšanos valstī un izlīdzinātu reģionu nevienlīdzību, kā arī atpalicību no Eiropas Savienības vidējā attīstības līmeņa.

  Konferenču cikla ietvaros no 20. maija līdz 10. jūnijam septiņās Latvijas pilsētās notiks konferences par Latvijas teritoriju attīstības izaicinājumiem, katrā reģionā detalizētāk apskatot vienu no prioritārajām jomām reģionu attīstības veicināšanai. Tajās aicināti piedalīties pilsētu domes priekšsēdētāji, novada domju priekšsēdētāji, augstskolu rektori, pārstāvji no Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras un  nozares ministrijām, vadošie nozaru eksperti un pašvaldību speciālisti, kā arī pašvaldību iedzīvotāji un citi interesenti.

  Latvijas Lielo pilsētu asociācija dibināta 2001. gada 23. augustā, lai veidotu ciešāku sadarbību ekonomisko, saimniecisko kontaktu un kultūras jomā starp Latvijas Republikas lielo pilsētu pašvaldībām. LLPA biedri ir 9 lielākās Latvijas pilsētas - Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Liepāja, Rēzekne, Rīga, Ventspils, Valmiera un Jēkabpils.

  Plašāka informācija:

  Kaspars Līcītis, mediju attiecību konsultants

  Tālr.: + 371 29660003

  E-pasts: kaspars.licitis@mrsgrupa.lv