Šobrīd Daugavpilī

Daugavpili apmeklēja Izraēlas vēstniece Pašvaldības ziņas

284
Daugavpili apmeklēja Izraēlas vēstniece

2022.gada 20.-21.septembrī Daugavpilī iepazīšanās vizītē bija ieradusies Izraēlas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece Latvijā Šārona Rapaporta-Palgi. Šī bija pirmā reize, kad viņa viesojās Daugavpilī. Vizīte sākās ar Daugavpils pilsētas domes apmeklējumu un tikšanos ar Domes priekšsēdētāju Andreju Elksniņu.

Tikšanās gaitā tika apspriesta Daugavpils unikāla daudznacionāla un daudzkonfesionāla vide, izglītības un sabiedrības integrācijas jautājumi, ekonomiskā situācija un uzņēmējdarbības attīstība, kā arī reģionālā reforma, kas tiek īstenota Latvijā un pēc dažiem gadiem skars arī Daugavpili un Augšdaugavas novadu. Īpaša uzmanība tika pievērsta enerģētikas jautājumiem un tam, kādus risinājumus pilsēta rod enerģētiskās krīzes pārvarēšanai un enerģētiskās drošības panākšanai.

Vizītes turpinājumā  sekoja uzņēmuma „Axon cable” un Daugavpils Universitātes apmeklējums, pēc tam vēstnieces kundze tikās ar Daugavpils ebreju kopienas pārstāvjiem.

21.septembrī Šārona Rapaporta-Palgi apmeklēja Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur tikās ar vietējiem plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem.