Šobrīd Daugavpilī

Civilās aizsardzības komisijas sēdē apsprieda gatavību darbam esošajā situācijā Domes ziņas

293

5. oktobrī Daugavpils pilsētas domē norisinājās Civilās aizsardzības komisijas sēde, kurā apsprieda epidemioloģisko situāciju pilsētā un atbildīgo dienestu darbības saslimstības mazināšanai un ierobežošanai.

SPKC Latgales reģionālās nodaļas vecākā epidemioloģe Nonna Vološčuka sniedza aktuālos statistikas datus: lai gan uz doto brīdi Daugavpilī ir apmēram 140 aktīvie pacienti, absolūtais vairums gadījumu (vairāk nekā 100) ir saistīti ar uzliesmojumu vienā no pilsētas iestādēm. Pārējo inficēto īpatsvars, ņemot vērā pilsētas iedzīvotāju kopējo skaitu, ir ļoti neliels. Arī saslimstība, rēķinot uz 100 000 iedzīvotāju, daudz augstāka ir Priekuļu, Kuldīgas, Olaines un arī citos Latvijas novados.

Pašvaldības policija uzrauga situāciju sadarbībā ar Valsts policiju. Tiek rīkoti reidi sabiedriskajā transportā. Pastiprināti kontrolē arī izklaides iestādes un iedzīvotāju  pulcēšanās vietas.

Atbildīgās struktūras norādījušas, ka ir gatavas reaģēt uz dažādiem situācijas pavērsieniem, rīcību algoritms ir skaidrs, nodrošinājums ar aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem arī ir pietiekams.  Līdzīga situācija ir arī pašvaldības kapitālsabiedrībās, kurām vēl pagājušonedēļ bija uzdots sniegt informāciju par nodrošinājumu ar individuālajiem aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kā arī izstrādāt rīcības plānu COVID-19 atklāšanas gadījumā konkrētajā kapitālsabiedrībā.

Spēkā paliek aizvadītajā nedēļā ieviestie ierobežojumi par vairāku publisko pasākumu atcelšanu un sejas aizsegu obligātu valkāšanu sabiedriskajā transportā. Saskaņā ar 5.oktobrī pieņemto Ministru kabineta lēmumu, prasība par masku valkāšanu transportā no 7. oktobra ir obligāta visā valsts teritorijā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.