Šonedēļ Daugavpilī valdīs akordeona mūzikas skaņas Kultūras ziņas

501
Šonedēļ Daugavpilī valdīs akordeona mūzikas skaņas

Šī gada 22.–24.novembrī Daugavpilī notiks XVIII Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls “Daugavpils 2023”.

Festivāla aktivitātes 22.novembrī ievadīs VI Vislatvijas akordeonistu konkurss un metodiskais seminārs akordeona spēles pedagogiem, kas norisināsies Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā. Konkursā piedalīsies vairāk nekā 30 Latvijas mūzikas skolu audzēkņi vecumā no 6 līdz 18 gadiem.

Ceturtdien, 23.novembrī, plkst. 18.00 Vienības nama koncertzālē  notiks festivāla atklāšana. Koncertā piedalīsies festivāla saimnieki Daugavpils akordeonistu orķestris diriģentes Tatjanas SARATOVAS vadībā un talantīgo čellistu trio MELO-M: Miķelis DOBIČINS, Kārlis AUZĀNS, Jānis PAULS. Orķestra un trio saspēle jau ir bijusi 2018. gadā, un atkal mūziķi satiekas Daugavpilī, lai dāvātu klausītājiem pozitīvu emociju klāstu.

Daudzveidīgām koncertprogrammām bagāta būs piektdiena, 24.novembris. Šajā dienā ikviens interesents tiek aicināts apmeklēt gan koncertus Vienības nama koncertzālē, gan dienas noslēgumā baudīt mākslinieku izpildījumu Vienības nama kafejnīcā, kur notiks jau par tradīciju kļuvušais „Akordeonistu krodziņš”. Plkst. 18.00 uz koncertprogrammu „Latviešu tango” aicina Artūrs NOVIKS (akordeons) un TRIO TRESENSUS: Līga GRIĶE (kokle), Aigars RAUMANIS (saksofons), Uģis UPENIEKS (sitaminstrumenti). Turpinājumā uzstāsies instrumentālā grupa U'Elements (Lietuva, Viļņa) kurā apvienojušies mūziķi no Armēnijas, Latvijas un Lietuvas. Savukārt dienas noslēgumā „Akordeonistu krodziņā” uz koncertprogrammu „Noktirnes” aicinās šarmantā akordeoniste Inita Āboliņa ar savu komandu.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties Vienības nama koncertzāles kasē (darba dienās no plkst. 16.30 - 18.30) un Biļešu paradīzes kasēs.

Sākotnēji 25.novembrī plānotais festivāla noslēguma koncerts ar Daugavpils akordeonistu orķestra (diriģente Tatjana Saratova) un Cuarteto Re!Tango (Polija, Gdaņska) dalību TIEK ATCELTS! Naudu par biļetēm, kas iegādātas Vienības nama koncertzāles kasē, var saņemt kases darba laikā līdz 25. novembrim; nauda par biļetēm, kas iegādātas www.bilesuparadize.lv, automātiski tiks ieskaitīta kontā; naudu par biļetēm, kas iegādātas "Biļešu paradīzes" kasēs, var saņemt "Biļešu paradīzes" kasēs.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Informējam, ka festivāla koncerti tiek fotografēti un filmēti publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Starptautiskais akordeona mūzikas festivāls ir viens no visvecākajiem festivāliem Daugavpilī, kura pirmsākumi meklējami 1989.gadā. Tā idejas autors un ilggadējs mākslinieciskais vadītājs bija izcilais pedagogs, diriģents Valērijs Hodukins (1939 - 2009).

Festivālu rīko: Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Vienības Nams”, Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskola, Latvijas akordeonistu asociācija. Atbalsta: Daugavpils valstspilsētas pašvaldība un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Papildu informācija:
DVPI „Vienības nams”
Latviešu un latgaliešu kultūras centrs
t.: 654 25572

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!