“Rīgas ielas svētki – 10 toņi pilsētai” Kultūras ziņas

1316
“Rīgas ielas svētki – 10 toņi pilsētai”

Šī gada 16.septembrī plkst. 20.00 – 23.30 Daugavpils Rīgas ielas posmā no stacijas līdz Cietokšņa ielai jau 10.reizi norisināsies par tradīciju kļuvušie Rīgas ielas svētki, kuru tēma šoreiz ir „10 toņi pilsētai”.

Rīgas ielas svētku aktivitātēs arī šogad tiks apvienoti dažādi mākslu veidi. Kā norāda svētku rīkotāji: „Arī šogad “runāsim” dejas, mūzikas, teātra, foto, kino, krāsas, gaismas valodā. Kopā  „ķerot” mākslu izbaudīsim 10 toņus pilsētai, 10 Rīgas ielu veidojošos kvartālus, krustojumus, krustceles, satikšanās vietas, 10 atmiņas, sajūtas, atkalredzēšanās un iepazīšanās, 10 garšas pilsētai, izsapņosim 10 sapņus pilsētai!”

Pasākuma laikā apmeklētāji tiks aicināti uz krāsainu pastaigu – būs iespēja ieskatīties krāšņajos, izgaismotajos namos, komunicēt ar dzīvajām skulptūrām, atskatīties Daugavpils vēsturē, kā arī darboties kopā ar māksliniekiem. Svētku veidotāji atzīst: „Ar katru gadu Rīgas ielas svētkus cenšamies padarīt krāšņākus, skaļākus, kustīgākus, dziļākus… Visi svētki ir bijuši ar savu stāstu, saturu, sajūtu. Katru gadu „ķērām” mākslu radošo sajūtu straumē, „pieskārāmies” Daugavpils vēsturei, „runājām” mākslas valodā, par pilsētu veidojošo DAUGAVU, DAMBI, PASTU, DZELZCEĻU, DIVIEM KRASTIE un citām tēmām.”

Rīgas ielas svētki Daugavpilī pirmo reizi notika 20. gadsimta 90. gadu sākumā, bet 2014. gadā šī tradīcija tika atjaunota un ir kļuvusi par ikgadēju septembra pasākumu. Daugavpils Rīgas iela ir vērtīga kultūrvides ainavtelpa, un tā ir unikāla ar to, ka ir viena no pirmajām gājēju ielām Latvijā.

Informējam, ka pasākums var tikt fotografēts un filmēts Kultūras pārvaldes publicitātes un vēsturiskām vajadzībām.

Papildu informācija:
https://www.daugavpils.lv/kultura/ 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!