Šobrīd Daugavpilī

Daugavpilī būs skatāma foto izstāde “ESMU KARAVĪRS” Kultūras ziņas

1151
Daugavpilī būs skatāma foto izstāde “ESMU KARAVĪRS”

Novembrī Daugavpilī un Rēzeknē būs skatāmas Nacionālo bruņoto spēku foto izstādes “ESMU KARAVĪRS”. Izstādes ir kā dāvana iedzīvotājiem valsts svētku mēnesī. Tās organizē Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības sadarbībā ar vietējām pašvaldību iestādēm.

Izstāžu fotogrāfijas atspoguļo profesionālā dienesta karavīru un zemessargu ikdienu un militāro mācību procesu, pilnveidojot vienību kaujas spējas un gatavību aizsargāt Latviju. Fotogrāfiju autori ir vienību zemessargi, kas papildus saviem dienesta pienākumiem veic arī militārā fotogrāfa uzdevumus, fiksējot militārajā vidē notiekošo.

Rēzeknē no 1. līdz 30. novembrim Latgales Kultūrvēstures muzejā Atbrīvošanas alejā 102 būs skatāma Zemessardzes 32. kājnieku bataljona un Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona kopizstāde “ESMU KARAVĪRS. ESMU ZEMESSARGS”. Fotogrāfiju autori ir štāba virsseržants Juris Gedušs (Zemessardzes 32. kājnieku bataljons) un zemessardze Līga Ivenkova (Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons). 

Zemessardzes 32. kājnieku bataljons izveidots 1991. gada 21. novembrī ir skaitliski lielākā Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienība. Bataljona atbildības teritorijā atrodas Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes novads, kā arī Ludzas novads. Pašreizējais bataljona komandieris – majors Zigmārs Krišāns.

Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons ir vienīgais profesionālā dienesta bataljons Latgalē. Šobrīd bataljona apakšvienības dislocētas Rēzeknes novada Lūznavā un Daugavpilī, nodrošinot gan militāro pamatzināšanu apguvi zemessargiem, gan arī rodot plašas iespējas Latvijas pilsoņiem apgūt karavīra profesiju ar turpmāko dienesta vietu tepat Latgalē. Pašreizējais bataljona komandieris – pulkvežleitnants Oskars Omuļs.

Savukārt, Daugavpilī Zemessardzes 34. kājnieku bataljona foto izstāde “ESMU KARAVĪRS” būs skatām divās vietās – no 1. līdz 20. novembrim Vienības namā Rīgas ielā 22a un no 21. līdz 30. novembrim Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centrā “Inženieru arsenāls” Imperatora ielā 8. Fotogrāfiju autori ir bataljona zemessargi – vecākais zemessargs Imants Suveizda un vecākā zemessardze Jolanna Ulme.

Zemessardzes 34. kājnieku bataljons dibināts 1991. gada 25. septembrī. Tas ir Artilērijas diviziona pēctecis un artilēristu tradīciju turpinātājs un simbolikas pārmantotājs. Bataljona atbildības teritorijā ietilpst Daugavpils pilsēta un Augšdaugavas novads. Pašreizējais bataljona komandieris – majors Valērijs Baranovskis.

 

Zemessardze – tautas pašaizsardzības organizācija

Zemessardze jau vairāk nekā 30 gadus attīstās kā tautas pašaizsardzības organizācija, kurā brīvprātīgi apvienojušies visdažādāko vecumu, tautību un profesiju pilsoņi un pilsones. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidota par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru, kļūstot par valsts teritoriālās aizsardzības pamatu. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē.

Šodien 10 000 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām –  brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas, kā arī sniedz atbalstu valsts un pašvaldību institūcijām likumpārkāpumu novēršanā, sabiedriskās kārtības un drošības garantēšanā.  

Lai pievienotos Zemessardzei, zvaniet 1811, rakstiet esizemessargs@mil.lv vai aizpildiet anketu www.klustikaravirs.lv/dienests-zemessardze. Vairāk informācijas par Zemessardzi tīmekļvietnē www.zs.mil.lv.

Fotogrāfijas autors J. Gedušs

Informāciju sagatavoja
Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba
Komunikācijas daļa
e-pasts: vita.goruza@mil.lv
Tālr.: 26192444

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!