“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Kultūras ziņas

216
“Ģimenes diena” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

Svētdien, 25. februārī, plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tradicionālās ikmēneša “Ģimenes dienas” ietvaros bērniem un vecākiem būs iespēja iepazīt mālu, darbojoties radoši kopā ar keramiķi Nelliju Dzalbu, kā arī apmeklēt izcilā Latgales keramiķa Staņislava Vilcāna 105. gadu jubilejai veltīto izstādi “Māla gravitācija”.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā pirmie Staņislava Vilcāna darbi nonāca 1966. gadā. Muzeja krājumā tiek glabāti S. Vilcāna radītie dekoratīvās podniecības paraugi – dažāda veida un lieluma vāzes, krūzes, servīzes, “svilpaunieki” un “lakstīgalas”. Izstādē “Māla gravitācija” skatāmi 126 Staņislava Vilcāna veidotie māla podi, vāzes, krūzes, kas spilgti atspoguļo Latgales un Silajāņu keramikas tradīcijas. Izstādi papildina arī M. Caunes fotogrāfijas – Staņislava Vilcāna portreti un ainas no keramiķa ikdienas.

"Ģimenes dienas" radošajā darbnīcā bērniem un vecākiem būs iespēja darboties ar mālu, veidojot no tā ezīti. Šo nodarbību vadīs keramiķe Nellija Dzalba. Tā kā “Ģimenes dienas” dalībnieku skaits ir ierobežots, interesentus aicinām pieteikt savu dalību savlaicīgi, darbadienās zvanot uz tālruni 20203713.

“Ģimenes dienas” aktivitātes Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā norisināsies svētdien, 25. februārī no plkst. 13.00. Ģimenes biļetes cena – 7,00 eiro. Tajā iekļauta dalība nodarbībā, kā arī muzeja ekspozīcijas un izstāžu apskate. Pasākuma publicitātes vajadzībām tā laikā var tikt veikta filmēšana un fotografēšana. Laipni gaidīti visi interesenti!

 

 

Papildu informācija:
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
museum@daugavpils.lv 
tālr.: 20203713
www.dnmm.lv 

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!