Šobrīd Daugavpilī

Februāra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs Kultūras ziņas

203
Februāra mākslas izstādes Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs

Latgales Centrālās bibliotēkas (LCB) filiāles februārī aicina pilsētas iedzīvotājus un viesus apskatīt vairākas  mākslas un radošo darbu izstādes.

Piekrastes bibliotēkā (Aveņu ielā 40) līdz 28. februārim skatāma Ņinas Kondratjevas fotogrāfiju izstāde “Dzīvesprieks” un Daugavpils Zinātņu vidusskolas 7. klases skolnieces Darjas Požarskas radošo darbu izstāde “Mana pasaule”

Ņina Kondratjeva savās fotogrāfijās iemūžinājusi bagātu tēmu spektru – dabas ainavas, cilvēkus, pilsētvides objektus. Darbu autore aicina ielūkoties it kā sen zināmajā un ieraudzīt to citā gaismā.

Savukārt Darja Požarska skatītāju uzmanībai piedāvā no dažādiem materiāliem un dažādās tehnikās veidotus radošos darbus, kas atspoguļo jaunietes vaļaspriekus. Apskatīt izstādi īpaši aicinātas ģimenes ar bērniem.

LCB filiālē Ceriņu bibliotēkā (Lauska ielā 16) līdz 29.februārim skatāma Biedrības “Stāstnīca” fotoizstāde “Ziemas metamorfozes”.

Tulkojumā no sengrieķu: μεταμόρφωσις (metamórfōsis) nozīmē pārvēršanās. Dzīvē un arī dabā pārvērtības norit tik strauji, ka nav laika apstāties un ieskatīties tajās. Simboliski ar “Ziemas metamorfozēm” biedrības “Stāstnīca” fotogrāfi atgādina, ka pārvērtības var būt arī skaistas, no tām nav jābaidās. Linarda Onzula, Alvila Baltiņa, Jurgitas Grubertes, Ilzes Onzules, Ērika Baltiņa un Ģirta Dreimaņa fotogrāfijās varēs redzēt ūdens pārvērtības ziemā.

LCB filiālē Jaunbūves bibliotēkā (18. novembra ielā 161, 2. stāvā) līdz 22. februārim turpināsies Sandras Romanovskas izšūto gleznu izstāde “Paskaties sev apkārt ar atvērtu sirdi”.

Sandra Romanovska izšuj gleznas, veido apsveikumu kartītes ar izšuvuma elementiem, kurus labprāt dāvina saviem tuvajiem un draugiem. Izšūšana krustdūrienā palīdz rokdarbniecei atpūsties no ikdienas darba, nomierināties un vienkārši justies laimīgai.

No 9. februāra līdz 23. martam LCB filiālē Pārdaugavas bibliotēkā (Komunālajā ielā 2) skatāma Ilūkstes Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu ikgadējā radošo darbu izstāde "Iedvesmojošā Sēlija".

Apmeklētājiem tiek piedāvātas bērnu pēdējo 2-3 gadu plenēru un dažādu konkursu mākslas darbi, kuri atspoguļo Sēlijas skaistumu un vienreizību. Izstādes atklāšana notiks 9. februārī plkst. 15.00.

Februārī LCB filiāle Čiekuru bibliotēka (Čiekuru ielā 5-13) aicina uz aušanas meistares Daces Teivānes (Līksna) darbu izstādi “Dzīves pavedieni”, kas priecēs apmeklētājus ar krāsu un rakstu bagātību un iepazīstinās ar senā amata tradicionālām un mūsdienīgām izpausmēm.

Dace Teivāne, profesionāla audēja un rokdarbniece trešajā paaudzē, jau bērnībā palīdzēja aušanas darbos mātei Valentīnai Kurtišai, no kuras arī pārņēma amata prasmi un mīlestību uz radošu darbošanos. Daudzu gadu garumā strādājot tautas daiļamatnieku ražošanas apvienībā “Daiļrade”, Dace auda sedziņas, spilvenus, galdautus un tad nopietni pievērsās jostām, kuras kļuva par viņas sirdslietu mūža garumā.

Lai gan Daci Teivāni visplašāk pazīst kā meistarīgu jostu darinātāju, viņai ik pa brīdim patīk no tām atpūsties un radīt citādākus darbus – sapņu ķērājus, grīdceliņus, puzurus. Izstāde “Dzīves pavedieni” atklās dažādas meistares daiļrades šķautnes, turklāt visu izstādes laiku interesentiem būs iespēja radoši darboties un piedalīties kopīgā apaļā dekora tapšanā. Izstādes atklāšana notiks 2. februārī plkst. 12.00.

Aicinām baudīt mākslu Daugavpils bibliotēkās!

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālā bibliotēka
654 76345
www.lcb.lv
www.facebook.com/lcb.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!