Daugavpilī viesosies māksliniece, grāmatu ilustratore un rakstniece Rebeka Lukošus Kultūras ziņas

262
Daugavpilī viesosies māksliniece, grāmatu ilustratore un rakstniece Rebeka Lukošus

Piektdien, 26. aprīlī, plkst. 12.30 Latgales Centrālās bibliotēkas filiālē Bērnu bibliotēkā “Zīlīte” (Mihoelsa ielā 58) tiks organizēta tikšanās ar mākslinieci, grāmatu ilustratori un rakstnieci Rebeku Lukošus. Pasākums turpina literāru tikšanos ciklu ar populāriem bērnu un jauniešu grāmatu autoriem, kuru rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Tiekamies bibliotēkā! Bērnu rakstnieki Daugavpilī” 4. kārtā.

Rebeka Lukošus studējusi glezniecību Latvijas Mākslas akadēmijā. Pirmā ilustrētā grāmata “Iedomīgā radiniece” iznāca 2015. gadā dzejas grāmatu sērijā “Bikibuks”. Kopš tā laika darbi publicēti dažādos preses izdevumos gan Latvijā, gan ārvalstīs – žurnālā “Domuzīme”, “Studija”, “So Young Magazine”, “Juniori Tieto”, komiksu žurnālā “Kuš!”. Ilustrējusi Kārļa Vērdiņa poēmu “Dilles tante”, pēc kuras motīviem Latvijas Leļļu teātrī iestudēta izrāde.

Lasītājiem rakstniece pazīstama arī kā bērnu grāmatas autore. 2021. gadā izdotā bilžu grāmata “Nepaklausīgais vectēvs” tika iekļauta Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” kolekcijas vecumgrupā 5+ un lasītāju balsojumā ieguva 1. vietu. Grāmata veltīta Rebekas vectēvam Antonam, kurš bija autores iedvesmas avots un grāmatas galvenā varoņa prototips.

Tikšanās laikā autore aicinās uz sarunu par ilustrāciju un teksta tapšanu un skaidros, cik garš ir ceļš no idejas līdz grāmatas nokļūšanai grāmatnīcā. Rakstniece stāstīs, kā tapusi grāmata “Nepaklausīgais vectēvs”, kā arī dalīsies pieredzē par savu vectēvu Antonu un kopā ar bērniem darbosies radošajā darbnīcā. Tiks aktualizēta arī ģimenes vērtību tēma – cik svarīgi ir justies saprastam un mīlētam un vai vienmēr vajag būt paklausīgam.

Visjaunākais izdotais daiļdarbs – komiksu grāmata “Es tevi gaidīju!” – tapusi sadarbībā ar rakstnieci Mairu Dobeli. Tas ir sirsnīgs stāsts, kurā vēstīts par cilvēka un viņa mīļdzīvnieka attiecībām – par prasmi pielāgoties pārmaiņām, uzticības iegūšanu un drosmīgu rīcību dažādās situācijās. Stāsta varoņu kopā dzīvošana atgādina, ka dzīvniekiem ir sava domu gaita un vajadzības – ne vienmēr cilvēkam saprotamas un nolasāmas.

Informāciju sagatavoja:

projekta vadītāja,
Latgales Centrālās bibliotēkas filiāles
Bērnu bibliotēkas “Zīlīte”
vadītāja Dace Jakovele
654 21750
dace.jakovele@lcb.lv
www.lcb.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!