Daugavpilī ar muzikālo tirgu ieskandinās Jāņu dienu Kultūras ziņas

122
Daugavpilī ar muzikālo tirgu ieskandinās Jāņu dienu

Šī gada 23. jūnijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 15.00 Andreja Pumpura skvērā, Daugavpilī, notiks jau par tradīciju kļuvušais pasākums „ Muzikālais jāņuzāļu tirgus”.

Pasākuma ietvaros būs iespēja iegādāties mājražotāju produkciju, kas noderēs Jāņu dienas svinēšanā, kopā ar Daugavpils Latviešu biedrību uzpīt greznus vainagus, jautri pavadīt laiku piedaloties „Priekatrakcija” sagatavotajā spēļu laukumā, kā arī dažādās koncertprogrammās uzdziedāt un uzdejot kopā ar pašmāju mūziķiem un viesiem. Starp koncertiem tiks godināti arī Jāņi un Līgas un izspēlētas svētku balvas.

Pasākumu plkst. 10.00 ar sadziedāšanos un apdziedāšanu atklās Vienības nama Latviešu un latgaliešu kultūras centra (VN LLKC) sieviešu kora „Rūta” (vadītāja Maruta Veļičko) un folkloras ansambļa „Dzīsme” (vadītāja Lūcija Vaivode) dalībnieki. Plkst. 10.15 koncertprogrammā „Vasaras dziesmu izlase” ar skaistākajām latviešu dziesmām klātesošos iepriecinās tautā iemīlētais solists Dainis Skutelis kopā ar VN LLKC Profesionālo pūtēju orķestri „Daugava” (diriģents Arnolds Grīnberts). No plkst. 11.30 skandināvu/ baltu post-folk grupas „JŌRA” izpildījumā varēs izbaudīt latviešu un citu tautu tradicionālo melodiju aranžējumus programmā “Dancoj’ visu Jāņu nakti!”. Grupas sastāvs: Dārta Drava (vijole, balss), Lauma Matule (kokle, stabules, balss), Ivars Štubis (ģitāra, balss), Kalvis Vītols (perkusijas, balss).

Romantiskā dziedātāja, mūziķa un Latvijas Radio 2 ētera balss Kaspara  Markševica  koncertprogramma “Tava karaļvalsts” skanēs no plkst. 12.45. Bet plkst. 14.00 visi tiek aicināti uz “Līgo baļļuku” kopā ar jauniešu grupu „Disnejlenda” (Aleksandra/ saksofons, Miks/ eifonijs, Emīls/ tuba, Rita/ vokāls un Mārtiņš/ bungas).

Pasākumu rīko Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādes “Vienības nams” Latviešu un latgaliešu kultūras centrs.
Informējam, ka pasākumu laikā notiks fotografēšana un filmēšana Daugavpils valstspilsētas pašvaldības publicitātes un vēsturiskajām vajadzībām.

Vairāk par pieteikšanos dalībai tirdziņā lasi šeit

Papildu informācija:
DVPI “Vienības nams”
Latviešu un latgaliešu kultūras centrs
t.: +371 654 27752
www.vienibasnams.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!