Daugavpils šahiste izcīnīja bronzas medaļu starptautiskajā turnīrā Jūrmalā Sporta ziņas

85
Daugavpils šahiste izcīnīja bronzas medaļu starptautiskajā turnīrā Jūrmalā

2013.gada 14. – 19.februārī Jūrmalā notika starptautiskās jauniešu šaha sacensības „Alekseja Širova ziemas kauss”, kur piedalījās 14 jauniešu šaha komandas no Latvijas, Lietuvas, Krievijas, Baltkrievijas un Zviedrijas (vecuma grupa – līdz 14 gadiem). Sacensību, kas notika ar Latvijas Šaha federācijas atbalstu, idejas autors un galvenais organizētājs – starptautiskais lielmeistars Aleksejs Širovs – pirmais numurs Latvijas šahistu reitingā (33.vieta FIDE Pasaules reitingu sarakstā).

Ar 5 punktiem no 7 bronzas medaļu šajās prestižajās sacensībās Rīgas Šaha skolas komandas sastāvā ieguva daugavpilietē – Krievu liceja skolniece Elizabete Limanovska (treneris – starptautiskais lielmeistars Arturs Neikšāns). Individuālajā ieskaitē jaunietēm (31 dalībniece) Elizabete dalīja 2.-5.vietu un pēc papildus koeficienta ierindojās piektajā vietā turnīra tabulā.

E.Limanovskas šaha partija ar Sanktpēterburgas komandas dalībnieci Veroniku Lapšinu kļuva par labāko partiju jaunietēm turnīra kopvērtējumā, par ko Elizabete ieguva Alekseja Širova speciālo balvu.

Simultānspēles seansā ar FIDE pasaules reitinga 11.numuru - vienu no pretendentiem uz Pasaules čempiona titulu lielmeistaru Vasiliju Ivančuku (Ukraina), kas notika turnīra ietvaros, Elizabete Limanovska un Sanktpēterburgas pārstāvis Ivans Zaharikovs kļuva par vienīgiem šahistiem, kuriem izdevās nezaudēt lielmeistaram – pēc trīs stundu ilgas cīņas partija beigusies neizšķirti.

15. – 17.februārī Jūrmalā notika starptautiskās sacensības, veltītas slavenā Latvijas šahista Vladimira Petrova piemiņai (divi turnīri ātrajā šahā + ātrspēles sacensības). Piedaloties ātrspēles turnīrā (109 dalībnieki) Elizabete Limanovska uzrādīja otro labāko rezultātu jaunietēm līdz 14 gadiem (4 punkti no 9, 67.vieta kopvērtējumā).