Basketbolistēm uzvara un zaudējums galotnē Sporta ziņas

81
Basketbolistēm uzvara un zaudējums galotnē

Latvijas Sieviešu basketbola līgā ar mainīgām sekmēm nedēļas nogalē nospēlējusi „Daugavpils Universitāte”. Vienu spēli izdevās pārliecinoši uzvarēt, bet otrā galotnē zaudēts.

Sestdien Nikolaja Romaņenko vadītā komanda tikās ar vienu no līgas vājākajām vienībām „Rīga/TTP-1”. Kā arī varēja prognozēt, pretinieces nopietnu pretestību nespēja izrādīt. Jau pēc nospēlētām 20 minūtēm rezultāts uz tablo vēstīja 56:25 par labu daugavpilietēm, kuras spēles otrajā pusē palielināja apgriezienus vēl vairāk. Beigās graujoša uzvara ar 91:40.

Rezultatīvākā ar 28 punktiem bija Santa Baltace, kuras rēķinā arī 13 bumbas zem groziem. 21 punktu iemeta Olga Lakomko, bet karjeras rezultatīvāko spēli aizvadīja Anastasija Kaminska – 20 punkti. Jāizceļ arī Viktorijas Semjonovas „double-double” – 11 punkti un 11 atlēkušās bumbas.

Svētdien pretiniekos bija „Rīga/Jugla”, kas ir viena no DU pretiniecēm cīņā par iekļūšanu labāko sešiniekā. Spēles pirmo ceturtdaļu daugavpilietes izbraukumā spēja uzvarēt (18:12), tomēr turpinājumā rīdzinieces pamazām pietuvojās, bet beigās arī svinēja uzvaru ar 66:62.

Pa 18 punktiem guva Baltace un Lakomko, vēl 11 Semjonovai, bet deviņus punktus guva Tatjana Savicka. Savicka uz spēli ieradās pa taisno no Baltijas līgas kausa, kur viņa spēlēja Latvijas U16 izlases rindās. Vienā no spēlēm Tatjana guva astoņus punktus, bet Latvija ieguva Baltijas kausu.

DU deviņās spēlēs piecas uzvaras un četri zaudējumi, kas turnīra tabulā dod dalītu 5./6. vietu. Pēdējās divas spēles pirmajā posmā būs ļoti svarīgas. Spēlēs pret Ventspili un RSU vajadzēs izcīnīt vismaz vienu uzvaru, lai cerētu uz tikšanu labāko sešiniekā.