„Daugavai” minimāla uzvara pār „MettuLU” Sporta ziņas

102
„Daugavai” minimāla uzvara pār „MettuLU”

Latvijas futbola Virslīgas kārtējā mačā Daugavpils „Daugavas” spēlētāji savā laukumā nepārliecinoši ar 1:0 pārspēja Rīgas „Mettu/LU”. Pateicoties labvēlīgiem iznākumiem citos mačos, daugavpilieši turnīra tabulā nostiprinājušies pirmajā pozīcijā.

Daugavpilieši trešdien uzņēma savā laukumā vienu no līgas vājākajām komandām „Mettu/LU”, kas gan pēdējās divās spēlēs bija tikusi pie divām uzvarām. Jāsaka, ka abas vienības centās pietaupīt vairākus līderus nākamajām cīņām. Šī iemesla dēļ „Daugavai” rezervē palika tādi futbolisti kā Jurijs Sokolovs, Dmitrijs Polovinčuks, Mihails Ziziļevs un citi. Savainojumu dēļ nespēlēja Matija Mihaļs un Sergejs Jašins.

Pirmajā puslaikā „Daugava” nedaudz biežāk kontrolēja bumbu, tomēr nevarētu teikt, ka mājiniekiem būtu bijis liels pārsvars. Pāris pusmomenti pie rīdzinieku vārtiem radās, tomēr nevienu no tiem par ļoti bīstamu nevarēja nosaukt. 26. minūtē rezultāts gan tika atklāts – Mamuka Gongadze atņēma bumbu laukuma centrā, piespēlēja to Stenlijam Ibem, kurš apspēlēja vairākus sedzējus, ielauzās soda laukumā un sita precīzi! Uzreiz pēc tā labs tālsitiens padevās Janam Radevičam.

Diemžēl pēc pārtraukuma iniciatīva pārgāja „Mettas” rokās. Apmēram 15 minūtes tā uzbruka bīstamāk, tomēr aizsardzībā kļūdas netika pieļautas. Ar Ziziļeva, Kovaļova un Silagaiļa pūlēm izdevās spēli atkal atvirzīt tālāk prom no saviem vārtiem, pie tam radās arī iespējas iesist. Gongadzem sitiens īsti neizdevās, bet Ibes mēģinājumi iesist ar galvu šoreiz rezultātu nedeva. Lai nu kā, uzvara ar 1:0 izcīnīta.

Šajā kārtā neveiksmīgi nospēlēja daugavpiliešu tuvākie sekotāji. „Skonto” savā laukumā nospēlēja 0:0 ar „Spartaku”, savukārt „Ventspils” viesos ar 0:1 piekāpās „Liepājas Metalurgam”. Pateicoties šādiem rezultātiem, „Daugava” tuvāko sekotāju tagad jau apsteidz par sešiem punktiem. Nākamajā kārtā daugavpiliešus gaida tikšanās ar „Skonto”.