Sporta ziņas Sporta ziņas

71

Daugavpilieši uzvar „Daugavu” derbijā

Latvijas futbola Virslīgas ceturtā apļa pirmajā mačā Daugavpils „Daugava” pārliecinoši ar 3:0 pārspēja Rīgas „Daugavu”, tādā veidā saglabājot pirmo vietu turnīra tabulā.

Šosezon visās spēlēs pret rīdziniekiem daugavpilieši bija pārāki, pie tam arī vārtu attiecība pirms trešdienas cīņas bija pozitīva – 10:1. Arī šoreiz nebija būtisku izmaiņu. Daugavpils komanda jau no pirmajām minūtēm uzbruka vairāk un bīstamāk, rezultātu atklājot 10. minūtē ar 11 metru soda sitienu. To realizēja Jurijs Sokolovs, bet daļu no vārtu guvuma var atdot Edgaram Jermolajevam, pēc kura sitiena ar roku nospēlēja Deniss Sokoļskis.

„Daugava” turpināja uzbrukt līdz 24. minūtē pēc Dmitrija Polovinčuka piespēles skaistus vārtus guva Andrejs Kovaļovs – 2:0. Otrais puslaiks ritēja krietni vien lēnākā tempā, pie tam mājinieki īpaši neforsēja notikumus laukumā, tomēr tas netraucēja gūt vēl vienus vārtus. Andrejs Kovaļovs iecentrēja bumbu soda laukumā, kur Mihails Ziziļevs adresēja bumbu Jermolajevam. Savu darbiņu viņš paveica perfekti – 3:0. Atlikušajā laikā daži pusmomenti radās arī rīdziniekiem, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Šajā kārtā uzvaras visiem kandidātiem uz zelta medaļām, tādēļ kopējā situācija turnīra tabulā nav mainījusies. „Daugava” joprojām ir pirmā, apsteidzot „Skonto” par vienu punktu.

Tika apbalvoti labākie pilsētas čempionāta spēlētāji

Trešdien futbola Virslīgas spēles starp Daugavpils un Rīgas „Daugavām” pārtraukumā tika sveiktas labākās pilsētas futbola čempionāta komandas, kā arī labākie spēlētāji.

2012. gada Daugavpils pilsētas futbola čempionāts noslēdzās jau pirms laba laiciņa. Par Latvijas 2. futbola līgas Daugavpils reģiona uzvarētājiem kļuva „LDZ Cargo” spēlētāji, aiz sevis atstājot „Ditton-Daugava” un „RSS-LRC”.

Par labāko futbolistu „Egals” (5. vieta un fair-play balva) sastāvā tika atzīts Dmitrijs Ivanovs, bet „Norteks – Latgales Ceļdaris” (4. vieta) – Dmitrijs Truhanovs. „RSS-LRC” sezonas labākā futbolista tituls tika Tomam Timšānam, savukārt „Ditton” rindās Denisam Komarovam. Čempionu sastāvā labākais bija Andrejs Kirijenko.

Par rezultatīvāko spēlētāju šoreiz kļuva Pāvels Riževskis (LDZ), kurš pretiniekus sarūgtināja 9 reizes. Vislabākā vārtsarga tituls Georgijam Čižovam (Ditton-Daugava), labākais aizsargs Edgars Kucens (RSS-LRC), labākais pussargs Emīls Bērziņš (LDZ), bet par labāko uzbrucēju tika nosaukts Vladislavs Baiks (Norteks-Latgales Ceļdaris). Par labāko žurnālistu tika atzīts Aleksandrs Vnukovs.

Visas spēles šosezon norisinājās Daugavpils „Celtnieka” stadionā. Sacensību organizētāji vēlējās izteikt īpašu pateicību „Sony Center”, kas jau ilgstoši atbalsta pilsētas futbolu. Arī šogad „Sony Center” sarūpēja īpašas dāvanas labākajiem futbolistiem un komandām.