Sporta ziņas Sporta ziņas

402

„DU" basketbolistes izcīna uzvaru Liepājā (07.02)

„Daugavpils Universitātes" sieviešu basketbola komanda sestdien tika pie uzvaras Latvijas Sieviešu basketbola līgas spēlē Liepājā, ar 52:40 pieveicot vietējo „Metalurgu".

Pēc zaudējuma viesos Cēsīs daugavpilietēm vairs nebija kur atkāpties, jo sestās vietas noturēšanai bija nepieciešama uzvara viesos pār liepājniecēm. Dodoties uz šo spēli bez pamatcentra Karīnas Egles, meitenes nospēlēja ļoti veiksmīgi. Aizsardzībā regulāri tika mainītas aizsardzības shēmas, kas pretiniecēm sagādāja lielas problēmas.

„DU" jau no pirmajās minūtēm ieguva vairāku punktu pārsvaru, kuru droši saglabāja līdz pat spēles beigām. Fantastisku spēli aizvadīja saspēles vadītāja Olga Kazakeviča, kura guva 14 punktus, izcīnīja 12 atlēkušās bumbas un pārķēra sešas piespēles. 17 punkti Kristīnai Eglei, desmit Oļesjai Jevsejevai, bet Santai Baltacei seši punkti. Labi nospēlēja arī Margarita Širokova, gūstot piecus punktus.

Turnīra tabulā „DU" ieņem sesto vietu, par divām uzvarām apsteidzot „Cēsis". Nākamā spēle otrdien viesos pret „TTT kadetēm", kas atrodas piektajā vietā.

„Latgale" iegūst punktu pret līderiem (07.02)

„Latgales" hokejisti sestdien bija tuvu tam, lai sagādātu otro zaudējumu sezonā Latvijas čempionāta spēcīgākajam klubam „Ozolnieki/Monarch" - 3:4.

Spēli „Latgale" uzsāka ļoti neveiksmīgi, jau 26. sekundē ļaujot viesiem izvirzīties vadībā. Ar rezultātu 0:1 pirmā trešdaļa arī noslēdzās, bet otro periodu daugavpilieši aizvadīja krietni vien veiksmīgāk. Realizējot izgājienus viens pret vienu, ar vārtu guvumiem izcēlās Vitālijs Hvorostiņins un Deniss Baškatovs. Vienu reizi izcēlās arī „Ozolnieki" - 2:2. Trešdaļas izskaņā pirmo un vienīgo reizi vadībā mājiniekus izvirzīja Renāts Vabiščevičs.

Noturēt minimālo pārsvaru neizdevās, tādēļ nācās uzvarētāju noteikt pēcspēles metienu sērijā. Aleksandrs Kerčs savu iespēju neizmantoja, toties „Ozolnieki" guva vārtus, uzvarot mačā ar 4:3. Turnīra tabulā daugavpiliešiem joprojām stabila trešā pozīcija.

Volejbolisti vareni pacīnās ar vicelīderiem (07.02)

Tuvu sensacionālai uzvarai pār Schenker volejbola līgas vicelīderiem svētdien bija „Daugavpils Universitātes" volejbolisti, kas ar 1:3 piekāpās Igaunijas „Parnu".

Uz Daugavpili Pērnavas volejbolisti ieradās ar diviem Latvijas izlases spēlētājiem (Austris Štāls un Agris Leitis), kā arī labā noskaņojumā, jo vienība bija uzvarējusi trīs mačos pēc kārtas. Neskatoties uz to, daugavpilieši viesiem izrādīja nopietnu pretestību.

Spēles pirmajos setos lieliski uzbrukumā darbojās Edgars Točs, kuram šajā cīņā 21 punkts. Savu darbiņu paveica arī Vitālijs Cinne, kuram 18 punkti, kā arī ļoti produktīvi nospēlēja cēlājs Andris Krūmiņš.

Pēc zaudējuma pirmajā setā ar 22:25, otrajā mājinieki viesiem no Igaunijas neatstāja ne mazākās izredzes uz uzvaru - 25:16. Arī trešajā setā ilgu laiku vadībā bija daugavpilieši, taču galotnē nācās piekāpties ar 23:25. Ceturtā seta izskaņā Edgara Savicka vadītajam „DU" bija pat divas setbumbas, bet beigās zaudējums - 26:28.

Turnīra tabulā „DU" ieņem astoto vietu ar labām izredzēm tikt vēl augstāk.