Sporta ziņas Sporta ziņas

261

"Daugava" Latvijas čempionātu iesāk ar uzvaru (04.04)

Nedēļas nogalē tika aizvadītas visas Latvijas futbola Virslīgas 1. kārtas spēles. Savu skatītāju klātbūtnē sezonu ar panākumu iesāka Daugavpils "Daugava", kas ar 3:1 pārspēja "Gulbeni".

Sezona daugavpiliešiem iesākās jau agrāk, jo tika aizvadītas Latvijas kausa izcīņas spēles. Latvijas čempionāta ievadmačā pretī stājās Virslīgas jaunpienācēja "Gulbene", kuras rindās netrūka arī vairāku Daugavpils futbola audzēkņu.

Savu favorītu statusu "Daugava" apliecināja arī uz laukuma, visu pirmo puslaiku pilnībā dominējot bumbas kontrolē. Tas gan rezultātu nedeva, jo izveidot labus vārtu gūšanas momentus tā arī neizdevās. To pašu jāsaka par "Gulbeni", kura retu reizi pietuvojās Māra Eltermaņa sargātajiem vārtiem.

Otrā puslaika sākumā "Daugava" izdarīja vairākus bīstamus tālsitienus, bet viesu vārtsargs Alberts Nikoļskis darbojās precīzi. Puslaika vidū pirmos vārtus šī gada čempionātā "Daugavas" labā guva Vadims Logins, kurš bija veiklākais pēc stūra sitiena izpildes. Jau pēc pāris minūtēm rezultāts kļuva 2:0, un atkal vārti gūti pēc stūra sitiena. Precīzā sitiena autors Giorgijs Čihradze.

Šāds notikumu pavērsiens pamudināja aktīvāk sākt spēlēt gulbeniešus, bet ar asiem prettriecieniem atbildēja arī daugavpilieši. Tā, viens no mūsu uzbrukumiem noslēdzās ar precīzu Mamukas Gongadzes sitienu - 3:0! Neilgi pirms cīņas noslēguma vienus vārtus guva arī "Gulbene", kad precīzs tālsitiens padevās Kristapam Priedēnam. 3:1 "Daugavas" uzvara sezonas atklāšanas spēlē.

"DU" basketbolistes soli no pusfināla (04.04)

Par patīkamu pārsteigumu parūpējušās "Daugavpils Universitātes" basketbolistes, kuras Latvijas Sieviešu basketbola līgas ceturtdaļfināla sērijā pret "RTU-Merks" prata uzvarēt izbraukumā.

LSBL ceturtdaļfinālā sērijas ritēs līdz kādas komandas divām uzvarām. "DU", kas regulārajā turnīrā ieņēma sesto vietu, pretī stājās viena no galvenajām medaļu pretendentēm "RTU". Pirmajā spēlē izbraukumā mūsu meitenes iesāka katastrofāli slikti (7:22), taču tad viss mainījās.

Lēnā garā "DU" vilka klāt, bet trešajā ceturtdaļā no -10 īsā laikā panāca deviņu punktu handikapu. Lieliski darbojās komandas presings, bet no tālienes labi iemeta Olga Lakomko. Ar partneru palīdzību "DU" turējās vadībā arī visu pēdējo ceturtdaļu, taču pretinieces turpat blakām vien bija. Nervozā galotnē negaidīta uzvara tika noturēta - 68:66.

Svētdien savā laukumā bija iespēja pielikt šai sērijai punktu, taču šoreiz nebija mūsu diena. Spēle tika iesākta lieliski. Mūsu meitenes ne tikai labi aizsargājās, bet arī ļoti precīzi meta, noslēdzot pirmo desmitminūti pie rezultāta 21:12. Diemžēl turpinājumā tieši uzbrukums bija galvenā sāpe. Iemest nevarējām neko, toties pretinieces ar individuālām darbībām lauza spēli. Lielākais pretinieču pārsvars bija cīņā zem groziem, tur mūsu meitenes bija ļoti nevarīgas.

Vēl trešajā ceturtdaļā "DU" bija divu punktu pārsvars, bet tad "RTU" ātri pārņēma vadību, iegūstot vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Visi centieni glābt spēli izrādījās nesekmīgi, jo bumba spītīgi nekrita iekšā no ļoti labām metienu pozīcijām. Beigās zaudējums ar 54:70.

Trešā un pēdējā sērijas spēle tiks aizvadīta ceturtdien izbraukumā.

"DU" volejbolistiem būs jācīnās par bronzu (04.04)

Neveiksmīgi otro Schenker Latvijas volejbola čempionāta pusfinālspēli aizvadīja "Daugavpils Universitāte", kas atkal zaudēja.

Pirmajā pusfinālsērijas spēlē pret "Poliurs/Ozolnieki" tika piedzīvots pārliecinošs zaudējums ar 0:3. Savā laukumā no daugavpiliešiem tika gaidīts labāks sniegums, taču to tā arī nesagaidījām, kaut arī brīžiem komanda spēlēja skaisti.

Pirmajā setā zaudējums ar 22:25, bet katrā nākamajā tika gūts par trīs punktiem mazāk: 19:25 un 16:25. Šoreiz nemaz tik slikti nedarbojāmies servju uzņemšanā, toties uzbrukumā gan. Epizodiski labas epizodes bija Ērikam Voroņko, Edgaram Točam, Andrim Krūmiņam un citiem, bet trūka stabilitātes.

Tagad visus spēkus varēs koncentrēt bronzas sērijai pret "Biolaru". Sērija ritēs līdz divām uzvarām.