Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils iemirdzējusies svētku ugunīs – pabeigts darbs pie pilsētas svētku noformējuma Pilsētas ziņas

327

Daugavpils visbeidzot ir ietērpusies pilnā svētku rotā, kas priecē acis pilsētas centrā un mikrorajonos. Arī Dubrovina parks ir iemirdzējies krāšņās ugunīs, klasiskās mūzikas pavadījumā šeit zaigo “gaismas stīgas”. Noformētāji ir paveikuši lielu darbu, un tagad, neskatoties uz visiem ierobežojumiem Covid-19 dēļ, ikviens var doties pastaigā pa krāšņo Ziemassvētku maršrutu.

Ar pilsētas galvenā mākslinieka vietnieces Līgas Čibles centieniem, kas ir atbildīga par pilsētas svētku noformējumu, vairākās Daugavpils vietās ir uzstādīti visdažādākie rotājumu elementi, kurus vieno “Pasakaino Ziemassvētku” tematika. Pilsētas centrā zaigo krāšņa galvenā egle, ko ieskauj pasaku valstības mājiņas. Tepat atrodas arī Ziemassvētku vecīša pasts. Andreja Pumpura skvērā izveidots pasakains vasaras parks, kur pat ziemā zied koši, mirdzoši ziedi un mīt neparasti dzīvnieki. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā (Rīgas ielā 8) apskatāma instalācija “Muzeja baltā pasaka” (atvērta no plkst. 10.00 līdz 22.00). Savukārt Dubrovina parkā šogad ieradušies viesi no Daugavpils cietokšņa – 19. gadsimta dāmas, oficiera un iejūgtu sniega kamanu instalācijas. Svētku rotā ietērpts arī cietoksnis, bet pie Rotko centra uzstādīta skaista egle ar tematiskiem rotājumiem.

Simboliski ieiet nākamajā gadā var Centrālajā parkā, kur ir izveidota spoža skaitļa 2021 iluminācija, bet netālu no Ledus halles mirdz “mīlestības egle”. Pastaigu pa Ziemassvētku maršrutu var uzsākt no Rīgas ielas beigām, pie dzelzceļa stacijas, kur izvietotas eņģeļu figūras. Taču, ievērojot aktuālās drošības prasības, uzmanības vērtas ir visas izrotātās vietas Daugavpilī.

Plānots, ka svētku rotājumi priecēs pilsētniekus un Daugavpils viesus līdz nākamā gada janvāra vidum.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

GALERIJA