Šobrīd Daugavpilī

Vietējā tūrisma jaunumi: jauni tūrisma maršruti un suvenīri Pilsētas ziņas

809

Covid-19 situācijas pakāpeniska uzlabošanās ļauj daudzām kultūras un tūrisma iestādēm vērt savas durvis apmeklētājiem. Taču pagaidām šajā nozarē paliek spēkā daudzi ierobežojumi, kas saistīti ar grupu aktivitātēm un ekskursijām. Tomēr Tūrisma attīstības un informācijas aģentūra kopā ar Krāslavas novada tūrisma informācijas centru un Daugavpils novada aģentūru “TAKA” nepārtraukti attīsta vietējā tūrisma piedāvājumu.

Daugavpils tūrisma informācijas centrā strādā speciālisti, kuri var sniegt palīdzību jautājumos gan par atpūtu pilsētā, gan arī ārpus tās robežām.

Viens no šīs sezonas jaunumiem ir interesanta pastaigu taka pa Slutišķu gravām, kas nesen tika atklāta gleznainā dabas parka “Daugavas loki” teritorijā. Savukārt ūdens izbraucienus pa Daugavu šobrīd piedāvā gan pilsētas, gan novada uzņēmēji. Daugavpilī šādu iespēju nodrošina viens no pašvaldības grantu programmas “Impulss” uzvarētājiem, kas ir papildinājis savu floti ar skaistu izklaides kuģīti “Sikspārnis”. Līdz ar vasaras iestāšanos ir pieejami arī ūdens maršruti no Krāslavas. Šādiem ceļojumiem jau ir sagatavotas piestātnes.

Tikmēr Daugavpils tūrisma attīstības un informācijas aģentūra izstrādā jaunus garšīgus suvenīrus, kas patiks gan viesiem, gan vietējiem saldummīļiem. Piemēram, šokolāde ar Daugavpils simboliku, kas veltīta pilsētas svētkiem: to arī ražo programmas “Impulss” uzvarētājs. Tiek gatavoti arī jauni karodziņi un T-krekli ar Daugavpils atribūtiku.

Tūrisma speciālisti atgādina arī par akciju “Daugava vieno”, kas norisinās no šī gada 1. maija līdz 31. oktobrim. Akcijas kopējais balvu fonds ir 2500 eiro, bet, lai piedalītos, ir jāsaņem Tūrista pase un kopumā jāapmeklē 15 objekti pilsētā, Daugavpils un Krāslavas novadā. Sīkāka informācija par šo un citiem piedāvājumiem pieejama portālā www.visitdaugavpils.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.