Šobrīd Daugavpilī

Vienības namā izbūvēta jauna ugunsdzēsības ūdensapgādes sistēma Pilsētas ziņas

159

Maija sākumā ekspluatācijā nodota Vienības nama ugunsdzēsības ūdensapgādes  sistēma. Būvdarbi sākās pērnā gada vasarā. Vienā no pilsētas nozīmīgākajām ēkām, kurai ir īpaši aizsargājamā valsts nozīmes kultūras pieminekļa statuss, no jauna ievilkti ugunsdzēsības ūdensapgādes iekšējie tīkli, izbūvēta spiediena paaugstināšanas sūkņu stacija un auntonoma elektroapgādes sistēma.

Vienības nams ir lielākā kompleksā būve Latvijā, kas celta 1930. gados. Te atrodas Daugavpils teātris, Latgales Centrālā bibliotēka, Latviešu kultūras centrs, kā arī citas sabiedriski nozīmīgas organizācijas un iestādes, tāpēc telpu atbilstība ugunsdrošības prasībām ir ļoti svarīga un bez šī projekta īstenošanas iestāžu turpmāka darbība esošajās telpās bija apdraudēta. Projekta gaitā ēkā uzstādīti 25 virssienas skapji ar krāniem, 100 ugunsdzēsības krānu komplekti ar šļūtenēm (katra – 30 metrus gara), kas nodrošina ūdens pievadu visām  ēkas telpām. Ailē starp teātra skatuvi un skatītāju zāli ierīkots ūdens ugunsdzēsības aizsegs. Ugunsdzēsības ūdensvada sistēmas kopējas garums pārsniedz 1 250 metrus. Spiedienu nodrošina pagraba stāvā izbūvētā sūkņu stacija. Tās energoapgāde tiek nodrošināta no diviem neatkarīgiem avotiem:  maģistrālās sadalnes, bet, gadījumā, ja tā kādu iemeslu dēļ nedarbosies – no  ēkas iekšpagalmā uzstādītā dīzeļģeneratora ar nominālo jaudu 300 kVA. Darbu kopējās izmaksas -  213 313.00 euro  (bez PVN), tās segtas no pašvaldības budžeta.

Vēsturiskās ēkas tehniskā stāvokļa un pieejamības uzlabošana turpinās: notiek darbs pie lifta izbūves un citiem infrastruktūras attīstības projektiem, kuru rezultāti būs redzami pavisam drīz.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: