Šobrīd Daugavpilī

Videoinstrukcija: kā patstāvīgi var lejupielādēt vai izdrukāt Covid-19 sertifikātu? Pilsētas ziņas

454

Iedzīvotājiem ir iespēja patstāvīgi iegūt digitālo sertifikātu, kas apliecina vakcinācijas pret Covid-19 vai vīrusa pārslimošanas faktu. Savu digitālo Covid-19 sertifikātu ikviens var apskatīt tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv, nospiežot pogu “Apskatīt savus sertifikātus” un autentificējoties ar kādu no piedāvātajiem drošas piekļuves rīkiem – internetbanku, eID karti vai mobile ID. Tīmekļvietne piedāvā iespēju lejupielādēt sertifikātu vai to izdrukāt.

Katrs sertifikāts satur unikālu QR kodu, kas apliecināts ar digitālu simbolu virkni. Noskenējot kodu ar viedierīcē esošo QR koda nolasīšanas aplikāciju, iespējams noskaidrot sertifikāta autentiskumu un derīgumu. Uzrādīšanai derīgs gan digitālais sertifikāts viedierīcē, gan tā izdruka papīra formātā.

Lai saņemtu Covid-19 sertifikātu, ikviens var vērsties arī pie sava ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē, kur veikta vakcinācija.

Ja personai nav iespējas sertifikātu saņemt, autorizējoties covid19sertifikats.lv, papīra formātā to var iegūt arī Daugavpils pilsētas pašvaldības Informācijas centrā Kr.Valdemāra ielā 1 un Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs (plašāk par to, kas jāņem vērā, dodoties pēc sertifikāta uz bibliotēku – lasiet ŠEIT .

Atgādinām: pašvaldības Infocentrā sertifikātus izdrukā tikai tiem iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nav pieejami valsts pārvaldes elektroniskie resursi, nav piekļuves internetam, internetbankai u.t.t. Sertifikāta izdrukai obligāti jāpiesakās iepriekš, zvanot uz tālr. 65404344, 654 04399, vai arī rakstot uz e-pastiem info@daugavpils.lv un infodome@daugavpils.lv. Ierodoties klātienē, būs jāuzrāda personu apliecinošs dokuments un jāaizpilda speciāla pilnvara.

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa