Šobrīd Daugavpilī

Pilsētas svētkus Daugavpilī svinēs no 15. līdz 20. jūnijam Pilsētas ziņas

3756
Pilsētas svētkus Daugavpilī svinēs no 15. līdz 20. jūnijam

Ar devīzi “Mana pils - Daugavpils” no 15. līdz 20. jūnijam Daugavpilī tiks svinēti pilsētas svētki. Šogad svētku tematika veltīta transportam, jo tieši šogad vairākas nozīmīgas jubilejas Daugavpilī saistītas ar transporta nozari. Ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja piedalīties un baudīt dažādas svētku aktivitātes.

Daugavpils pilsētai šogad aprit 746 gadi, savukārt vairākas nozīmīgas jubilejas saistītas ar transporta nozari: 160 gadi dzelzceļa līnijai Dinaburga – Rīga; dzelzceļa darbnīcām (mūsdienās Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca) - 155; kuģīšu satiksmei no Dinaburgas uz Poguļanku – 135; pirms 120 gadiem Daugavpilī parādījās pirmais auto, kuru iegādājās pulkvedis Zoranovičs; pagājuši 95 gadi kopš pilsētā atklāta regulāra autobusu un taksometru kustība; pirms 75 gadiem atklāts pirmais tramvaju maršruts, dibināts Satiksmes un transporta trests, uzsākta Daugavpils centrālās autoostas celtniecība un atjaunota autobusu satiksme; jaunajai Daugavpils dzelzceļa stacijas ēkai – 70; pagājuši 35 gadi kopš pēdējā regulārā avioreisa Daugavpils lidostā. Akcentējot šos notikumus, no 15. līdz 20. jūnijam Rīgas ielā un Vienības laukumā būs apskatāmas vairākas transporta tēmai veltītas izstādes.

Daugavpils vēsturiski atrodas svarīgu ceļu krustpunktā, tāpēc transportam un ceļu infrastruktūrai vienmēr bijusi nozīmīga loma pilsētas attīstībā. Svarīgs ūdens ceļš agrākos vēstures laika posmos bijusi Daugava. 19. gadsimtā pilsētu šķērsoja Imperatora zirgu pasta ceļš. Arī mūsdienās Daugavpils ir vieta, kur saplūst ceļi, kultūras un valodas. Uzsverot daudzveidīgo pilsētas kultūrvidi, kas vieno te dzīvojošos ļaudis, ar devīzi „Kopīga valoda: meklēt, radīt, runāt” (“Lingua Franca”) Daugavpils piedalās konkursā par titula „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2027” iegūšanu. Arī šī gada pilsētas svētku kultūras piedāvājums ir viens no šī nozīmīgā ceļa posmiem.

Atzīmējot pilsētas svētkus, daugavpiliešiem un pilsētas viesiem būs iespēja baudīt dažādas aktivitātes. Svētku laikā debesis virs pilsētas rotās gaisa baloni, parkos, skvēros un promenādēs izskanēs muzikāli priekšnesumi, būs apskatāmi retro automobiļi un strūklaku šovs. Ēku sienas rotās foto un video instalācijas. Suvenīrus, kārumus un dažādus labumus ikviens varēs iegādāties Rīgas ielas Svētku tirdziņā un Krāmu tirdziņā Daugavpils cietoksnī. Pašlaik norit darbs pie svētku programmas saskaņošanas, tomēr jāņem vērā, ka epidemioloģiskā situācija var ieviest korekcijas plānotajā svētku programmā.

Arī šogad daugavpiliešus, pilsētas viesus un ikvienu, kam Daugavpils ir sirdij tuva aicinām iesūtīt virtuālos video sveicienus ar savu novēlējumu pilsētai un pastāstīt, ko Jums nozīmē Daugavpils. Video apsveikuma failus līdz 1 min. aicinām iesūtīt līdz 8. jūnijam uz e-pastu gunta.locmele@daugavpils.lv, vēstules tematā norādot – APSVEIKUMA VIDEO. Pilsētas svētku nedēļā no 15. līdz 20. jūnijam tos publicēsim Daugavpils pilsētas domes sociālo tīklu kontos.

Aicinām iedzīvotājus un ikvienu interesentu veidot virtuālās atklātnes ar savu sveicienu Daugavpils pilsētas svētkos. Vertikāli orientētus attēlu failus jpg vai png formātā ar izšķirtspēju 3840x2160, kas nepārsniedz 10Mb apjomu līdz 8. jūnijam aicinām iesūtīt uz e-pastu gunta.locmele@daugavpils.lv, vēstules tematā norādot – ATKLĀTNE. Iesūtītās virtuālās atklātnes pilsētas svētku nedēļā tiks publicētas Rīgas ielas digitālajos stendos.

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa