Šobrīd Daugavpilī

Valsts mērogā atzinību nopelnījis Daugavpils veloparks Pilsētas ziņas

434
Valsts mērogā atzinību nopelnījis Daugavpils veloparks

Nominācija Ilgtspējīga publiskā ārtelpa 2019

Jau septīto gadu pēc kārtas Latvijā tiek organizēts konkurss par ilgtspējīgāko jeb vērtīgāko objektu. Nominācijā Ilgtspējīga publiskā ārtelpa 3. vieta piešķirta Daugavpilij- multifunkcionāla veloparka izveide un teritorijas attīstīšana Esplanādē.

Konkursa Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019 uzvarētāji tika paziņoti svinīgā ceremonijā Jaunajā Teikā, kalpojot par labas arhitektūras ceļvedi nozarē. Konkursa organizatori ‒ biedrība Building Design and Construction Council, sadarbības partneri ‒ Ekonomikas ministrija un Būvniecības valsts kontroles birojs.

Konkursa mērķis ir meklēt un izcelt objektus, kuru vērtība izpaužas ekonomiskos ekspluatācijas izdevumos, pietiekamā gaisa apmaiņas daudzumā un draudzīgumā videi un cilvēkam, ko nosaka kvalitatīvu materiālu izmantojums. Latvijā ir tādas ēkas, un to pasūtītāji ir uzņēmēji, sabiedriskais sektors, kā arī privātīpašnieki. Labi būvēt nenozīmē būvēt dārgi, lielāka nozīme ir pārdomātiem risinājumiem. Saskaņā ar nekustamo īpašumu attīstītāju datiem ilgtspējīgās jeb vērtīgās ēkas ir izdevīgākas īpašniekiem.

Konkursam ir četras nominācijas: Ilgtspējīgākā ēka, Ilgtspējīgākais projekts, Ilgtspējīgākā publiskā ārtelpa, Ilgtspējīgākā studentu ideja.

Goda raksts Konkursā „Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā, dizainā 2019”

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa, Pilsētplānošanas un būvniecības departaments