Šobrīd Daugavpilī

Valdība pagarina ārkārtējo situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas Pilsētas ziņas

100
Valdība pagarina ārkārtējo situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas

Otrdien, 19. oktobri Ministru kabineta sēdē apstiprināti grozījumi 2021. gada 10. augusta rīkojumā Nr.518 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”, informēja Iekšlietu ministrija. Līdz ar to ārkārtējā situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas pagarināta līdz 2022. gada februārim.

Iekšlietu ministrija savā ziņojumā presei norāda, ka vēl aizvien saglabājas augsts skaits personu, kuras mēģina nelikumīgi šķērsot Latvijas-Baltkrievijas robežu. Lietuvas un Polijas robežsargi turpina intensīvu darbu, lai atturētu trešās valsts valstspiederīgos no nelikumīgas robežas šķērsošanas. Ņemot vērā pašreizējo situāciju, valdība lēma pagarināt ārkārtējo situāciju Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā.

Laika posmā no 10. augusta, no nelikumīgas Latvijas robežas šķērsošanas atturētas 1785 personas, bet humānu apsvērumu dēļ robežu ļauts šķērsot 50 personām. Par nelikumīgu Latvijas robežas šķērsošanu kopumā šogad aizturētas 402 personas.

Ņemot vērā nelikumīgo robežas šķērsotāju skaita palielināšanos, līdz 2021. gada beigām plānots pabeigt pagaidu žoga celtniecību. Pašlaik pabeigta trešdaļa žoga un celtniecības darbi aktīvi turpinās.

 

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa,