Šobrīd Daugavpilī

Tuvākajā laikā uzsāks jaunu ceļu posmu asfaltēšanu Pilsētas ziņas

306

Ceļu remonta un grants ceļu asfaltēšanas sezona rit pilnā sparā. Kamēr vieni posmi ir jau gandrīz gatavi nodošanai ekspluatācijā, citi vēl gaida savu atjaunošanu, tostarp par valsts piešķirtajiem līdzekļiem Covid-19 seku pārvarēšanai. Drīzumā ceļu būves speciālistiem jāuzsāk darbi Jaunbūvē un Gajokā.

Ir atlikušas burtiski pāris nedēļas līdz lielas autostāvvietas pabeigšanai pie daudzdzīvokļu mājām Jātnieku ielā 93 un 93a, kas tiek ierīkota, lai atslogotu caurbraucamos ceļus pie Daugavpils Būvniecības tehnikuma. Seguma ieklāšanas darbi ir noslēgušies – atlicis vien labiekārtot zaļo zonu. Analoģiska situācija ir arī Grīvā, kur Skolas, Pieneņu un Staru ielā, kas agrāk bija ielas ar grants segumu, tiek pabeigti pēdējie darbi, tostarp piebrauktuvju pie privātmājām asfaltēšana.

Darbi aktīvi notiek arī paralēlajās Sloku un Liepu ielās (Siguldas-Silikātu ielas posms), kur pirms tam darbus veica “Daugavpils ūdens” speciālisti un tika izbūvētas arī citas komunikācijas. Šeit tiks ieklāts kvalitatīvs segums un ierīkota arī neliela autostāvvieta. Saskaņā ar līgumu darbiem ir jānoslēdzas līdz vasaras beigām.

Ievērojamas pārmaiņas sagaida arī Fabrikas ielu Gajoka mikrorajonā, kur pilsētvides revitalizācijas projekta ietvaros ekonomiskās aktivitātes uzlabošanai ir plānots sakārtot posmu no Dzelzceļu līdz Centrālai ielai. Tādējādi tiks ievērojami uzlaboti apstākļi gan vietējo iedzīvotāju, gan uzņēmumu autotransporta kustībai. Lēmums par kredītu šī projekta īstenošanai tika vienbalsīgi atbalstīts pēdējā pilsētas domes sēdē.

15. jūlija Daugavpils pilsētas domes sēdē deputāti arī atbalstīja ideju par pašvaldības aizņēmumu (līdzekļi Covid-19 seku pārvarēšanai) Bauskas un Grodņas ielas asfaltēšanai. Šo un piegulošo ielu iedzīvotāji ir ļoti ieinteresēti, lai notiktu šādas pārmaiņas, jo transporta kustība pa pašreizējiem ceļiem rada daudz putekļu.

Valērijs Kononovs, Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks:

"Jautājumā par Bauskas un Grodņas ielas asfaltēšanu atlicis vien sagaidīt apstiprinošu atbildi par valsts kredīta piešķiršanu. Jau ir pretendenti šim konkursam, būvnieki ir informēti. Visdrīzāk, darbi tiks uzsākti augusta vidū".

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.