Šobrīd Daugavpilī

Turpinās Daugavpils ezeru resursu bagātināšana Pilsētas ziņas

110

Jau vairāku gadu garumā Daugavpilī darbojas zivju resursu saglabāšanas un pavairošanas programma makšķernieku iecienītākajās ūdenstilpēs. 2.oktobrī pilsētas ezeros bija ielaisti  25 800 karpu mazuļu. Šo procesu koordinē Daugavpils Komunālās saimniecības pārvalde.

Zivis bija ielaistas Lielajā Stropu, Mazajā Stropu, Stropaka un Šūņu ezeros. Process tiek finansēts no diviem avotiem: zivju resursu papildināšana notiek gan par Zivju fonda līdzekļiem, gan par līdzekļiem, ko pašvaldība iegūst no makšķerēšanas licenču pārdošanas.

Zivju resursu atjaunošana turpināsies, līdz oktobra beigām ielaižot Daugavpils ezeros vēl 36 000 līdakas mazuļu.

KSP speciālisti stāsta, ka ezeru resursu bagātināšana vairāku gadu garumā ir devusi pozitīvus rezultātus: makšķernieki norāda uz lomu pieaugumu. Priecē arī copes cienītāju apzinīgums: pēdējos gados tiek konstatēts arvien mazāk pārkāpumu un maluzvejniecības gadījumu.

Atgādinām: licence ir nepieciešama tikai makšķerēšanai Lielajā Stropu ezerā. Pārējās ūdenstilpēs pietiek ar makšķerēšanas karti.

Makšķerēšanas kartes nopērkamas vairākās tirdzniecības vietās visā Latvijā, licenci zvejai Lielajā Stropu ezerā var iegādāties Komunālās saimniecības pārvaldē Saules ielā 5a vai interneta vietnē www.e-pakalpojumi.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.