Šobrīd Daugavpilī

Turpina pilnveidot Pašvaldības policijas videonovērošanas sistēmu Pilsētas ziņas

601

Daugavpils pilsētas Pašvaldības policijas videonovērošanas sistēma darbojas jau septiņus gadus, un visu šo laiku nepārtraukti tiek pilnveidotas ierīces un metodes, ko izmanto kārtības uzturēšanai pilsētas ielās. Kopumā šajā laikā ar kameru palīdzību reģistrēti vairāk nekā 10 000 notikumu. Daļu no tiem uzreiz nodod Valsts policijai un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam, daļu – Pašvaldības policijas izmeklēšanai.

Videonovērošanas sistēma seko līdzi laikam – tiek atjaunots videonovērošanas punkts, uzstādītas jaunas, modernas kameras, regulāri izmanto arī mobilās kameras, kuras ir īpaši ērtas izsekošanai attālās vietās. Pavisam nesen videonovērošanas kameras uzstādīja gar jaunajām promenādēm Stropos un Bruģu ielā Gajoka mikrorajonā.

Videonovērošanas kameras ievērojami atvieglo likumsargu darbu, it sevišķi, ja runa ir par īpašuma bojāšanu, ceļu satiksmes negadījumiem, atkritumu izmešanu tam neparedzētajās vietās un nozagto automašīnu meklēšanu. Tās lieti noder arī, kad  jānoskaidro negadījumu detaļas, izmeklējot ielu kautiņus, alkohola lietošanu sabiedriskajās vietās, nelegālo tirdzniecību, ka arī nepilngadīgo likumpārkāpumus.

Turpmāk  Daugavpils Pašvaldības policija plāno pievērst pastiprinātu  uzmanību pilsētas tā saucamajiem „guļamrajoniem”, kā arī jaunajiem infrastruktūras un tūrisma objektiem. Tas pozitīvi ietekmēs gan vispārējo drošības līmeni, gan iedzīvotāju informētību par to, kas notiek pilsētā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: