Tramvaja sliežu pārbūves vietās nomainīs pirms 50 gadiem izbūvētās komunikācijas Pilsētas ziņas

4303
Tramvaja sliežu pārbūves vietās nomainīs pirms 50 gadiem izbūvētās komunikācijas

AS “Daugavpils Satiksmes” rosinātie tramvaju satiksmes kustības īslaicīgi ierobežojumi ir saistīti ar nepieciešamību veikt komunikāciju nomaiņu vairākos posmos zem tramvaja sliedēm.

Projektu realizācijas gaitā ir paredzēts nomainīt  pirms vairākiem gadu desmitiem izbūvētos siltumtrašu un kanalizācijas tīklu posmus, kas morāli un tehniski ir novecojuši.

Viens no vecākajiem nomaināmiem ūdensvada komunikāciju posmiem atrodas  pie tramvaju depo Jātnieku ielā. Tas uzcelts 1967. gadā un kopš tā laika nav piedzīvojis kapitālo remontu. Tāpat viens no vecākajiem nomaināmiem siltumtrašu posmiem atrodas Smilšu ielā. Tas uzcelts 1966. gadā.

Paralēli esošās tramvaju līnijas pārbūvei  2. maršruta posmā no 18. novembra un Ventspils ielu krustojumam līdz Jāņa ielai nomainīs siltumtrasi A. Pumpura un M. Viļnas ielā (uzcelta 1970. gadā), Valmieras un Ventspils ielu krustojumā (1985. gadā), kā arī Ventspils un Tautas ielu krustojumā (jaunākais no maināmiem posmiem, uzcelts pirms 32 gadiem, 1991. gadā).

Vēl četri siltumtrašu posmi, kas uzbūvēti laikā no 1979. līdz 1986. gadam, tiks nomainīti paralēli jaunas tramvaju līnijas izbūvei Vaiņodes ielas posmā un esošās tramvaju līnijas pārbūvei pilsētas apkaimēs “Ķīmija – Vecstropi”(3.maršruts).

Nomaināmi arī vairāki novecojušie SIA “Daugavpils ūdens” komunikāciju posmi. Ventspils ielā, 2. tramvaja maršrutā, kanalizācijas sistēma izbūvēta pirms 55 gadiem (1968. gadā), savukārt ūdensvads pie 2. maršruta gala pieturas izbūvēts 1980. gados.

Visu šo komunikāciju ekspluatācijas termiņš ir 50 gadi, pēc tam strauji pieaug bojājumu risks. Lai novērstu situācijas, kad zem tramvaja sliedēm esošo komunikāciju bojājumu dēļ jādemontē tikko izbūvētā virszemes infrastruktūra, kas, savukārt, apgrūtinās sabiedriskā transporta darbību un radīs papildu materiālos zaudējumus, tika pieņemts lēmums nomainīt novecojušās komunikācijas tramvaju infrastruktūras sakārtošanas projektu gaitā.

Atbilstoši “Daugavpils Satiksme” sniegtajai informācijai, visi projektos ieplānotie darbi tiks pabeigti ieplānotajos termiņos - līdz šā gada beigām.

 

Informāciju sagatavoja:
Daugavpils pašvaldības centrālās pārvaldes
Komunikācijas nodaļa

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!