Šobrīd Daugavpilī

TRAMVAJA SLIEŽU MODERNIZĀCIJAS PROJEKTA “A” DAĻA IR PRAKTISKI NOSLĒGUSIES Pilsētas ziņas

293

Daugavpilī turpinās videi draudzīgā sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstība. Ir faktiski noslēgusies tramvaja sliežu ceļu parbūve posmā  Vienības-Parādes-Sakņu iela (līdz Stacijas ielai), pavisam drīz tiks uzsākti darbi Cietokšņa ielā no Vienības ielas līdz 3. tramvaja aplim, kā arī aktīvi tiek plānota jaunu posmu izbūve, kas ļaus paplašināt tramvaju maršrutu tīklu.

Kohēzijas fonda projekta “Videi draudzīga sabiedriskā transporta attīstība Daugavpils pilsētā” ietvaros tramvaja sliežu rekonstrukcijas būvdarbi Daugavpils pilsētas centrā ir praktiski pabeigti, uzstādīti arī tramvaju pieturvietu paviljoni, kuru piegāde bija nedaudz aizkavējusies COVID-19 pandēmijas dēļ.

Šī projekta ietvaros, lai uzlabotu projektā sasniedzamos rezultatīvos rādītājus, vēl tiks izbūvētas papildus sliežu pārmijas 18.Novembra-Ventspils ielu krustojumā, tādējādi tiks nodrošināta tramvaja kustība abos virzienos. Šie darbi ieplānoti uz nākamā gada pavasari. Kad tie būs pabeigti, visus projektā iekļautos posmus  varēs nodot ekspluatācijā.

Tuvākajā laikā sāksies būvdarbi projekta II kārtā, kas paredz tramvaju līnijas sliežu ceļu un kontakttīkla pārbūvi Cietokšņa ielas posmā no Parādes ielas līdz galapunktam “Cietoksnis” (ieskaitot).

Šobrīd jau ir saņemta Būvvaldes atzīme par būvdarbu uzsākšanas nosacījumu izpildi un būvuzņēmējs AS “A.C.B” skaņo ar atbildīgajām institūcijām būvdarbu veikšanas un satiksmes organizācijas kārtību. Tādējādi plānots, ka tuvāko 2 nedēļu laikā tiks uzsākti 3.tramvaju maršruta sliežu ceļu pārbūves darbi.

Savukārt Vides komisijas sēdē 20.novembrī tika prezentēti risinājumi jaunas tramvaju līnijas izbūvei Vaiņodes ielā, savienojot tramvaja 3.maršruta galapunktu ar Ķīmiķu mikrorajonu. Komisijas locekļi noteica optimālo variantu un nodeva to projektēšanai.

Sēdes laikā skatīti arī vairāki konceptuāli risinājumi tramvaja sliežu jauno posmu izbūvei, savienojot pilsētas centru ar Jaunās Forštates mikrorajonu. Šīs ieceres pašlaik ir izstrādes stadijā.

Atgādinām arī, ka šogad uzņēmums “Daugavpils satiksme” iepirka 8 jaunus “City Star” tramvajus, kas kursē visos maršrutos.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.