Šobrīd Daugavpilī

Tiks izsludināts metu konkurss apsildāma baseina izbūvei Stropos Pilsētas ziņas

185

Daugavpils pilsētas domē turpinās darbs pie Stropu teritorijas attīstības, padarot šo vēsturisko pilsētas kūrorta zonu vēl pievilcīgāku atpūtniekiem un funkcionālāku sportiskā dzīvesveida piekritējiem. Aizvadītajā nedēļā bija pieņemts lēmums izsludināt metu konkursu atklāta peldbaseina izbūvei Stropos, Tērvetes ielā 29.

Teritorijas attīstības koncepciju vairāku mēnešu garumā izstrādā darba grupa, kurā darbojas dažādu nozaru speciālisti. Darba gaitā ir akceptētas vairākas idejas, īstenojot kuras Stropos varēs izveidot daudzfunkcionālu sporta un atpūtas kompleksu, kas būtu pievilcīgs gan vietējiem iedzīvotajiem, gan tūristiem.

Teritorijas attīstība ieplānota 4 kārtās: 1. kārta paredz peldbaseina izbūvi (50 metru garumā ar 8 celiņiem) peldēšanas nodarbībām un sacensību rīkošanai, 2. - atpūtas un izklaides zonas izveide, 3. kārtā sekos viesnīcas un SPA centra izbūve, bet 4. kārtā - apkārtējās teritorijas labiekārtošana. Visas šīs funkcijas būs jāparedz metu konkursa dalībniekiem. Viņi tiks aicināti ņemt vērā arī esošo Stropu sporta un atpūtas infrastruktūru, kā arī papildināt projektus ar ierosinājumiem, kas ļautu izmantot vietējās dabas bagātību, iekļaujot, piemēram, sajūtu taku vai citu līdzīgu objektu izveidi.

Liela uzmanība tiks pievērsta arī metu projektos paredzētajiem inženiertehniskiem risinājumiem, kas būs izmantojami baseina un ūdens sildīšanas sistēmu izbūvē un ļaus optimizēt siltumenerģijas padevi objektā un arī tā tuvumā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.