Šobrīd Daugavpilī

TIEŠSAISTES KONFERENCE “21. GS. DZELZCEĻŠ LATVIJĀ: IZAICINĀJUMI UN IESPĒJAS IZGLĪTĪBĀ” Pilsētas ziņas

260
TIEŠSAISTES KONFERENCE “21. GS. DZELZCEĻŠ LATVIJĀ: IZAICINĀJUMI UN IESPĒJAS IZGLĪTĪBĀ”

Piektdien, 23. aprīlī plkst. 12.00 Satiksmes ministrijas Facebook.com lapā norisināsies tiešsaistes konference “21. gs. dzelzceļš Latvijā: izaicinājumi un iespējas izglītībā”.

Dzelzceļš Eiropā un Latvijā attīstās kā viens no perspektīvākajiem transporta veidiem, drošs un videi draudzīgs. Veidojam dzelzceļu kā satiksmes mugurkaulu, ceļam jaunu dzelzceļa līniju “Rail Baltica.” Jau tagad trūkst jaunās paaudzes profesionāļi – dzelzceļa elektriķi, IT speciālisti un inženieri. Nākotnē dzelzceļa nozarē būs vajadzīgi arvien vairāk darbinieku.

Konferenci atklās satiksmes ministrs Tālis Linkaits. “Eiropas dzelzceļa līnijas” pārstāvis Artūrs Caune piedāvās ieskatu par ātrgaitas dzelzceļu kā jaunu dzelzceļa sistēmu, kas tuvākajos gados ienāks Latvijā un kur būs nepieciešami ātrgaitas vilciena vadītāji un citi speciālisti. Kā “Rail Baltica” ietekmēs darba tirgu dzelzceļa nozarē nākotnē, prezentēs “RB Rail” Personāla vadības un administrācijas direktore Vija Vītola.

Par pārmaiņās un attīstību dzelzceļa nozarē, kas prasa jaunus speciālistus, pastāstīs “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis un “Latvijas dzelzceļš” tehniskās vadības direktors Egils Feldmanis. Savukārt par priekšrocībām dzelzceļa nozarē strādājošiem runās Latvijas dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības pārstāvis Vladimirs Novikovs.

Par to, kā studiju programmas tiek pielāgotas dzelzceļa nozares attīstībai, prezentēs RTU Transporta institūta direktors Edmunds Kamoliņš, Daugavpils tehnikuma direktore Ingrīda Brokāne un Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga. Tiešsaistes konferences laikā skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus.

Konferencē arī notiks paneļdiskusija “Dzelzceļam attīstoties, aug pieprasījums pēc darbiniekiem. Ko mēs varam darīt jau tagad, lai nākotnē speciālistu netrūktu?”

Konference “21.gs. dzelzceļš Latvijā: izaicinājumi un iespējas izglītībā” norisināsies piektdien, 23. aprīlī, no plkst. 12:00 līdz 14:00.  Pasākums būs pieejams tiešraidē Satiksmes ministrijas sociālā tīkla "Facebook" kontā: https://www.facebook.com/satiksmesministrija.

 

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas domes

Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa