Šobrīd Daugavpilī

Tiek risināta pilsētas sabiedrisko tualešu trūkuma problēma Pilsētas ziņas

103

Daugavpilī sabiedrisko tualešu trūkuma problēma vienmēr ir bijusi aktuāla, taču tā īpaši saasinājās līdz ar koronavīrusa pandēmijas sākumu un daudzu publiski pieejamu tualešu slēgšanu. Tagad, kad ir iestājies silts laiks un uzlabojas Covid-19 situācija, pilsētas ielās kļūst arvien vairāk cilvēku un nepieciešamība pēc sabiedriskajām tualetēm ir pieaugusi. Iniciators diskusijas uzsākšanai par šo tēmu kļuva Tūrisma informācijas centrs, kurā vēršas pilsētas iedzīvotāji un viesi, lai uzzinātu ne tikai par tūrisma objektiem, bet arī triviālākām vietām.

Šobrīd sabiedrisko tualešu nepieciešamību pilsētas centrā pastiprina tas, ka ir slēgtas ne tikai kafejnīcas, bet arī vairākas maksas tualetes. Lai gan pēkšņas vajadzības gadījumā var izlīdzēties ar pilsētas ielās uzstādītajām kabīnēm, tās ir ļoti neērtas bērniem, sievietēm un cilvēkiem ar fiziskiem ierobežojumiem. Lai piedāvātu alternatīvu, pašvaldība nolēma iespējami īsā laikā atjaunot sabiedrisko tualeti Saules un Ģimnāzijas ielas krustojumā (zem “Narvesen” kioska), kas bija slēgta 18 gadus.

Pilsētas vadība un atbildīgo dienestu speciālisti apsekoja telpas Ģimnāzijas ielā 31 un secināja, ka ir nepieciešams veikt remontu pašvaldības spēkiem. To ir uzdots pabeigt līdz maija beigām. Ņemot vērā ēkas konstrukcijas īpatnības, pagaidām tajā būs apgrūtināta piekļuve cilvēkiem ar kustību traucējumiem, taču šo problēmu nākotnē ir plānots atrisināt. Konkursa kārtībā tualeti apkalpos privāta firma. Analoģisks konkurss tiks rīkots arī sabiedriskajai tualetei Daugavpils cietoksnī, kas pagaidām ir slēgta, bet ir ļoti nepieciešama, jo tuvojas tūrisma sezona.

Maija vidū pie Dubrovina parka un Centrālajā parkā arī tiks uzstādītas stacionārās tualetes-konteineri, kas tur atradīsies līdz septembrim. Sabiedriskā tualete tiks ierīkota arī pie atpūtas zonas Stropos.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.