Šobrīd Daugavpilī

Tiek lemts par divu ēku saglabāšanu Cietoksnī Pilsētas ziņas

513

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils pilsētas Saimniecības komitejas izbraukuma sēdē skatīts jautājums par vairāku celtņu nojaukšanu Cietokšņa teritorijā. Tiek lemts triju VAS „Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) piederošo ēku liktenis: vienu no tām visticamāk nojauks tuvākajā laikā, pret divu pārējo nojaukšanu iestājusies Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padome.

VAS „Valsts nekustamie īpašumi” pieder daudzas ēkas Cietoksnī. Šogad piešķirts finansējums dažu objektu nojaukšanai. Veicamie darbi ir jāsaskaņo ar Daugavpils cietokšņa saglabāšanas un attīstības padomi. Tā neiebilst pret bijušā mācību korpusa demontāžu Hekeļa ielā 3, jau iepriekš ir rakstītas vairākas vēstules VNĪ ar lūgumu sakārtot degradēto teritoriju. Tagad tas beidzot tiks izdarīts.

Taču VNĪ plāno nojaukt arī divas ēkas Aleksandra ielā 5A un Aleksandra ielā 11, kas ir daļa no Cietokšņa vēsturiskā kompleksa, un, pēc Padomes locekļu viedokļa, ir diezgan labā stāvoklī un nākotnē varētu būt atjaunotas.

Ēkai Aleksandra ielā 11 varēs atrast pielietojumu, īstenojot Motormuzeja projektu, kas sāksies jau šogad. 

Visai labi saglabājusies ir arī bijusī kapela aiz senām kazarmām Aleksandra ielā 5A. Sarkano ķieģeļu ēku piedāvā pagaidām iekonservēt, bet pēc tam atjaunot, iekļaujot kādā no projektiem. 

Iespēja pārņemt ēkas Aleksandra ielā pašvaldības īpašumā to saglabāšanai, sakārtošanai un izmantošanai pašvaldības autonomu funkciju izpildei būs izskatīta Domes sēdē. Gadījumā, ja ēku īpašumtiesības tiks mainītas, demontāžai paredzētos līdzekļus varēs izmantot citu Daugavpils cietokšņa vietu sakārtošanai.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

 

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: