Šobrīd Daugavpilī

Tiek labiekārtoti suņu pastaigu laukumi Pilsētas ziņas

253

Oktobra sākumā vairākos suņu pastaigu laukumos dažādos Daugavpils mikrorajonos parādījās jaunas apmācības ierīces. SIA “Labiekārtošana-D” pēc Komunālās saimniecības pārvaldes pasūtījuma turpinās laukumu atjaunošanu, tuvākajā laikā veicot arī citus darbus.

Jauns aprīkojums jau ir daļēji uzstādīts laukumos, kur tas bija visvairāk nolietojies: Esplanādē, Dīķu ielas rajonā, Aizpilsētas parkā un pie Avotiņu parka (bijušās artilērijas bāzes apkaimē). Šeit tiks uzstādīti jauni trenažieri suņiem un atkritumu urnas. Tur, kur to ļauj laukumu izmēri, vecās iekārtas tiks restaurētas. Mazākos laukumos veco aprīkojumu demontēs, pilnībā nomainot uz jauno. Labiekārtošanas darbus paredzēts turpināt arī nākamgad, sakārtojot žogus, uzstādot atkritumu tvertnes un jaunus soliņus. 

Iedzīvotāji jau ir atzinīgi novērtējuši iesāktās pārvērtības: ir ļoti svarīgi, lai suņiem ir vieta, kur var pilnvērtīgi izskraidīties un trenēties. Tādos apstākļos ir daudz vieglāk panākt dzīvnieka veiksmīgu socializēšanos. Nožēlu izraisa vien cilvēku bezatbildīgā attieksme: nereti nākas vērot, kā laukumus piegružo un izdemolē.

Komunālās saimniecības pārvalde plāno turpināt labiekārtot pilsētvidi, pievēršot uzmanību arī apgaismojuma trūkuma problēmai suņu pastaigu laukumu tuvumā. Tas prasa ievērojamus finanšu ieguldījumus, taču risinājumi tiek meklēti.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.