Šobrīd Daugavpilī

SIA „Daugavpils ūdens” samazina tarifus vairāk nekā par 20% Pilsētas ziņas

732

Sākot ar pavasari ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu izmaksas Daugavpilī kļūs par vienām no zemākajām lielo pilsētu vidū. Attiecīgos tarifus SIA „Daugavpils ūdens” 25. janvārī iesniedza Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai.

Šobrīd SIA „Daugavpils ūdens” klientiem ūdensapgādes pakalpojumu maksa ir 1.14 eiro/m3, kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,48 eiro/m3. No 1.marta ūdensapgādes pakalpojumu tarifs var samazināties par 21% līdz 0.90 eiro/m3, bet kanalizācijas pakalpojumu tarifs – par 24% līdz 1,12 eiro/m3. Savukārt no 1. maija plāno noteikt tarifus, kas būs attiecīgi par 18% un 22% mazāki par pašreiz spēkā esošajiem.

SIA „Daugavpils ūdens” vadība norāda, ka šīs izmaiņas ir saistītas ar to, ka uzņēmumam izdevās noslēgt jaunu elektroenerģijas piegādes līgumu uz izdevīgākiem nosacījumiem.

Pēc izmaiņu stāšanās spēkā komplicētais ūdensapgādes un kanalizācijas pakalpojumu tarifs Daugavpilī būs 2,02 eiro/m3 bez PVN, kas ir par 0,60 eiro/m3 mazāk, nekā šobrīd. Pašlaik vairākas lielo pilsētu pašvaldības iesniegušas jauno tarifu projektus SPRK. Tā pēc jauno tarifu stāšanās spēkā Jēkabpilī kompleksais tarifs būs 3.06 eiro/m3, Jelgavā – 2.74 eiro/m3,  Rēzeknē – 2.55 eiro/m3. Rīgā tuvākajā laikā izmaiņas nav plānotas, un tur, tāpat kā šobrīd, tarifs būs 2.41 eiro/m3. Kopumā Latvijā ūdensapgādes pakalpojumu tarifus SPRK uzrauga 59 komersantiem, un vidējais kompleksais tarifs ir 2,91 eiro/m3, astoņu valstspilsētu vidū vidējais tarifs ir 2.68 eiro/m3 pēc plānotām izmaiņām, kas ir par 0.66 eiro vairāk par SIA „Daugavpils ūdens” piedāvāto tarifu.

Pašvaldības vadība uzsver, ka esošajos ekonomiskās krīzes apstākļos svarīga ir katra iespēja palīdzēt iedzīvotājiem ietaupīt līdzekļus.

Tikmēr Daugavpilī turpinās aktīva pieslēgšanās jaunizbūvētajiem un esošajiem ūdensvada un kanalizācijas tīkliem. Pašvaldības īstenotās līdzfinansējuma programmas ietvaros šiem mērķiem iedzīvotāji var saņemt līdz 8 000 eiro lielu atbalstu (summa atkarīga no pieteicēja statusa, veicamo darbu apjoma un citiem faktoriem). Šādu iespēju pērn izmantoja 146 mājsaimniecības. Pašvaldība līdzfinansējuma programmas ietvaros šim mērķim piešķīrusi jau  441 500 eiro. Šogad  programma tiks turpināta. Plašāka informācija par pieslēgšanos centralizētajiem tīkliem pieejama SIA „Daugavpils ūdens” vietnē www.daugavpils.udens.lv.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.

.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!