Šobrīd Daugavpilī

Sākas pašvaldības atbalsta izsniegšana bērnu ēdināšanai Pilsētas ziņas

299

Ceturtdien, 7. maijā, Daugavpilī sākas karšu izsniegšana un naudas pārskaitījumi, lai nodrošinātu ar pārtiku tos bērnus, kuri ir deklarēti mūsu pilsētā un kuri šobrīd nesaņem ēdināšanu skolās. Šāda veida palīdzība ir balstīta uz pilsētas Domes saistošajiem noteikumiem Nr.13 par pašvaldības atbalstu ārkārtējā situācijā sakarā ar Covid-19 izplatību.

Jāatzīmē, ka laikā, kad notika pāreja uz tālmācības procesu Covid-19 dēļ, Daugavpils dome ātri organizēja ēdināšanu bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm. Vēlāk, ņemot vērā situāciju, šāda veida atbalsts tika pārskatīts un ievērojami paplašināts, lai to saņemtu arī citas ģimenes.

Kopumā līdz aprīļa beigām Daugavpils Izglītības pārvaldē tika iesniegti apmēram 15000 pieteikumu no topošo un pašreizējo bērnudārzu audzēkņu vecākiem, ka arī no to jauniešu vecākiem, kuri mācās pamatskolās, vidusskolās vai arī profesionālās skolās. Lielākā daļa no viņiem saņēma pozitīvu atbildi par palīdzības sniegšanu, bet starp tiem bija arī tādi, kuru bērni nebija deklarēti Daugavpilī vai citu iemeslu dēļ neatbilda pieteikuma kritērijiem. Pārsvarā atbalsta pretendenti nolēma noformēt naudas pārskaitījumus (11 628 apstiprināti pieteikumi), bet gandrīz 2500 vecāki saņems produktu kartes pirkumiem mazumtirdzniecības tīklu veikalos.

Ēdināšanas atbalsta pieteikumu pieņemšana joprojām turpinās. Tie vecāki, kuri piesakās laikā no 29. aprīļa līdz 15. maijam, saņems pārtikas kartes un naudas pārskaitījumus līdz mēneša beigām. Sīkāka informācija atrodama Izglītības pārvaldes mājaslapā, kā arī zvanot uz  kontakttālruņiem (22402221, 229226440, 29391785 - darba laiks 8:00-16: 00 ar pusdienu pārtraukumu no 12:00 līdz 13:00).

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: