Sabiedriskā dzīve pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas – kas jāzina Pilsētas ziņas

568
Sabiedriskā dzīve pēc ārkārtējās situācijas atcelšanas – kas jāzina

Pateicoties tam, ka  Covid-19 gadījumu skaits Latvijā lēni, bet vienmērīgi samazinās,  valstī tiek atvieglots epidemioloģiskās drošības režīms. Lai arī ārkārtējās situācija, kas Latvijā turpinājusies gandrīz piecus mēnešus, tagad ir atcelta, lielākā daļa ierobežojumu joprojām paliek spēkā.

7. aprīlī stājās spēkā izmaiņas, kas skar daudzas sabiedriskās dzīves jomas.

 

Tirdzniecība

Preču tirdzniecība ir sadalīta divās kategorijās, atkarībā no tā, vai tirdzniecības vietas platība pārsniedz 7000 kv.m.. Nelielās tirdzniecības vietās ar atsevišķām ieejām ir atļauta tirdzniecība ar visām preču kategorijām, taču paliek spēkā princips 25 kv.m. uz vienu pircēju. Savukārt lielajos tirdzniecības centros var darboties tikai tie veikali, kas pārdod konkrēta tipa preces: pārtiku, higiēnas preces, ziedus, grāmatas un presi, kā arī aptiekas un optikas veikali. Ēdināšanas iestādes turpina darboties, piedāvājot ēdienus un dzērienus līdzņemšanai. No 7. aprīļa atļauta ielu tirdzniecības organizēšana bez izklaides pasākumiem (2 metri starp stendiem, maksimāli 20 pārdevēji vienā zonā).

Pakalpojumi

Ievērojot drošības pasākumus, pakalpojumus ir atļauts sniegt frizieriem, podologiem, manikīra un pedikīra speciālistiem (25 kv.m. uz vienu klientu). Tetovēšanas saloni joprojām ir slēgti. Individuālās fotosesijas var veikt tikai brīvā dabā, izņemot foto izgatavošanu dokumentiem.

Tikšanās

Latvijā joprojām ir aizliegti gan privāti, gan publiski pasākumi, taču no 7. aprīļa ir atļauts tikties divu mājsaimniecību lokā (divas ģimenes līdz 10 cilvēkiem), kā arī rīkot gājienus un piketus līdz 10 cilvēkiem. Bērēs var pulcēties tikpat daudz cilvēku, ievērojot distanci un izmantojot maskas. Citi publiski pasākumi ir aizliegti.

Izglītība

No 7.aprīļa pašvaldībās, kurās divu nedēļu saslimstības rādītājs uz 100 000 cilvēku nepārsniedz 200, klātienē var organizēt mācības 1.-6. un 12. klašu skolēniem. Savukārt 7.-11. klašu skolēniem mācības klātienē var notikt rotācijas kārtībā, lai klases izglītības iestādē savstarpēji nepārklātos. Konsultācijas pēc pasniedzēja aicinājuma turpinās 12. klašu skolēniem un tiem izglītojamajiem, kuri ir pakļauti mācību pārtraukšanas riskam. 1.-11.klašu skolēniem joprojām atļauts rīkot nodarbības ārpus telpām. Mācību procesa organizēšanai klātienē iestādei jāievēro stingras epidemioloģiskās prasības, bet personālam ik nedēļu jāveic Covid-19 testēšana. Katru nedēļu testi jāveic arī bērnudārzu darbiniekiem.

Mākslas kolektīvi un sports

Sporta nodarbības brīvā dabā (bez ģērbtuvēm) ir atļautas grupām, kas nav lielākas par 10 cilvēkiem plus treneris. Profesionālās sporta sacensības joprojām notiek bez skatītājiem. Līdzīga lieluma grupās ārpus telpām var satikties profesionālās ievirzes, interešu izglītības un mākslinieciskās ievirzes kolektīvi (ieskaitot dejotājus).

Sabiedriskais transports

Pilsētas un starppilsētu sabiedriskā transporta ierobežojumi nemainās – drīkst pārvadāt ne vairāk kā 50% no maksimālā transporta noslogojuma, pasažieriem un darbiniekiem ir jālieto maskas.

Plānots, ka, saglabājoties pozitīvai tendencei, Ministru Kabinets var atgriezties pie jautājuma par ierobežojumu atvieglošanu jau 22. aprīlī.

Sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!