Šobrīd Daugavpilī

Rosina pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā Pilsētas ziņas

238
Rosina pagarināt ārkārtējo situāciju Latvijas-Baltkrievijas pierobežā

Valsts robežsardze rosinās valdībai pagarināt par 3 mēnešiem ārkārtējo situāciju uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, 12. janvārī LTV1 ziņu raidījumā “Rīta panorāma” apstiprināja robežsardzes priekšnieks ģenerālis Guntis Pujāts.

2021. gada augustā, līdz straujo migrantu skaita pieaugumu uz Latvijas-Baltkrievijas robežas, valdība līdz 10. novembrim pierobežas pašvaldībās – Daugavpils pilsētā, Augšdaugavas, Krāslavas un Ludzas novadu pašvaldību teritorijā izsludināja ārkārtējo situāciju. Vēlāk valdība pagarināja ārkārtējo situāciju līdz 2022. gada 10. februārim.

Trešdien, sarunā ar medijiem G. Pujāts skaidroja esošo situāciju uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju. Spiediens uz robežas palicis nemainīgs un nelikumīgu robežas šķērsošanas mēģinājumu skaits nav apsīcis, kā tas novērots Polijā un Lietuvā. Ģenerālis uzsvēra, ka Valsts robežsardze noteikti lūgs valdību pagarināt ārkārtējo situāciju uz robežas, lai saglabātu pilnvaras un tiesiskos instrumentus, lai Valsts policija un bruņotie spēki sniegtu atbalstu robežsargiem.

 

Attēls: www.rs.gov.lv

 

Informāciju sagatavoja:

Daugavpils pilsētas pašvaldības

Komunikācijas nodaļa