Šobrīd Daugavpilī

Rīgas ielas svētki ieskandināja mūzikas un mākslas festivālu „ReStArt” Pilsētas ziņas

494

14. septembrī Daugavpilī atklāts VIII Mūzikas un mākslas festivāls „ReStArt - 2019”. Mākslas svētkus, kas turpināsies vairāk nekā mēnesi, ieskandināja Daugavpils Simfoniettas koncerts (diriģents – Aivars Broks), kā arī Rīgas ielas svētki, kas Daugavpilī norisinās jau 6. gadu.

Daugavpils Simfoniettas programma „CHERCHEZ LA FEMME” („Meklējiet sievieti”), ko mūziķi atskaņoja visai neparastā vietā, tirdzniecības centrā Ditton Nams, bija veltīta daiļā dzimuma pārstāvēm. Klausītāji baudīja brīnišķīgu mūziku no slavenajām filmām un mūzikliem, kā arī mūzikas lielmeistaru skaņdarbus.

Dienas turpinājumā varēja izjust vēstures pieskārienu Daugavpils cietoksnī, kur svinēja Eiropas kultūras mantojuma dienas. Tās šogad bija veltītas restaurācijai, tāpēc par centrālo objektu kļuva Nikolaja vārti un to atjaunošanas stāsts.

Vakarā visi bija laipni aicināti uz mākslas piepildītu pastaigu pa Rīgas ielu.  Tās svētki šogad norisinājās ūdens zīmē, godinot pilsētas uzņēmuma „Daugavpils ūdens” 130 gadu jubileju.

Rīgas un Alejas ielu krustojumā ikviens interesents varēja aplūkot vēsturisku tehniku, kas daļēji darbojas arī pašlaik. Eksponātu vidū bija arī 2. pacēluma sūknis, kas darbojās stacijā „Gajoks-2” no 1974. līdz 2001. gadam, kā arī piemiņas plāksne, kas bija ievietota pirmās stacijas „Gajoks” pamatnē un atrasta pēc gandrīz 100 gadiem. Bērni un pieaugušie ar interesi pētīja arī senu ūdens skaitītāju, kas uzskaitīja ūdens daudzumu spaiņos. Šie un daudzi citi eksponāti pieejami apskatei uzņēmuma muzejā.

Vēstures tēma turpinājās simts gadus vecajā vannas istabā un muzeja sarūpētajā seno ar ūdeni saistīto priekšmetu ekspozīcijā.

Jautrība sita augstu vilni visā ielas garumā. Nešpetnie pirāti, milzu burbuļi, radošās darbnīcas, un, protams,  lielisks mākslinieku muzikālais sniegums neatstāja vienaldzīgu nevienu no daudzajiem svētku dalībniekiem. 

Pasākuma organizatori atzīst, ka ūdens tēmā un lietus šaltīs, kas nolija neilgi pirms svētku sākuma, lieliski atspoguļojās pašas pilsētas iekšējā būtība: šajā vakarā Daugavpils kļuva patiesi sievišķa un daiļa.

Rīgas ielas svētki ir izskanējuši, taču tiem sekos mūzikas un mākslas festivāls vairāku nedēļu garumā. Sekojiet līdzi „ReStArt” programmai, un noteikti atradīsiet tajā kādu pasākumu, kas ienesīs mākslas svētkus tieši jūsu dzīvē.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: