Šobrīd Daugavpilī

Remonts pie Vienības tilta tagad notiek nakts laikā Pilsētas ziņas

482

No 19. oktobra pie Vienības tilta Daugavas ielā tiek veikts vērienīgs apļveida krustojuma remonts. Lai atslogotu ielu no satiksmes sastrēgumiem, Daugavpils pašvaldībai izdevās iegūt visas atļaujas un saskaņot darbu veikšanu nakts laikā (no plkst. 20:00). Pilsētas domes vadība arī turpmāk centīsies sekot tam, lai darbi īpaši intensīvas satiksmes posmos tiktu veikti nakts stundās, netraucējot transportlīdzekļu kustībai.

Ceļa segumam apļveida krustojumā jau sen bija nepieciešams remonts virsmas pamatīgās nolietošanās dēļ. Tagad šajā vietā plānots pilnībā atteikties no bruģa, kā arī samazināt ceļa slīpumu apļveida krustojumā. Visus šos darbus, ja nepievils laika apstākļi, izpildītājs plāno pabeigt līdz 2. novembrim.

Tikmēr pašvaldība veic iepirkumu paša Vienības tilta kapitālā remonta projekta izstrādei. Tiltam jau sen ir nepieciešama pamatīga atjaunošana: jāuzlabo hidroizolācija, jānovērš betona korozija, jāattīra savienojumi un šarnīri. Tuvākajā nākotnē ieplānots arī Lielās ielas remonts posmā no Vienības tilta līdz tiltam pāri Lauceses upei.

Līdztekus tekošiem un plānotajiem remontdarbiem, pašvaldības līmenī atkal tiek aktualizēts jautājums par otrā tilta pāri Daugavai projektu, kas varētu atvieglot transporta plūsmu pilsētas robežā, jo īpaši runājot par kravas mašīnu kustību. Šobrīd tiek izskatīti varianti par būvniecību pie dzelzceļa tilta, netālu no Daugavpils cietokšņa, vai Lielās un Sēlijas ielu krustojuma Grīvā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa