Šobrīd Daugavpilī

Latgales Centrālajā bibliotēkā var pieteikties eParakstam Pilsētas ziņas

59

No š.g. 1.februāra virtuālā e-paraksta portālā http://www.eparaksts.lv/ ir pieejams Latvijas Valsts radio un televīzijas centra (LVRTC) izstrādātais eParaksts, kas lietojams interneta vidē. eParaksta lietošanas likumību Latvijā nosaka Elektronisko dokumentu likums.

 

    Pieteikties eParakstam var LVRTC klientu apkalpošanas centros, kas sadarbībā ar Valsts aģentūru „Kultūras informācijas sistēmas" izvietoti vairākās Latvijas publiskajās bibliotēkās. Daugavpilī eParakstam var pieteikties Latgales Centrālajā bibliotēkā, Rīgas ielā 22a.

 

     Lai izmantotu eParakstu nav nepieciešamas viedkartes, īpašas ierīces un programmatūra. Autentifikācija notiek portālā http://www.eparaksts.lv/ ar internetbankas lietotāju rekvizītiem (bankas lietotāja numuru un kodu karti vai kodu kalkulatoru), pašlaik tas iespējams Swedbank, SEB un Citadele banku klientiem. Portālā autentificēties var arī esošie e-paraksta lietotāji, izmantojot viedkarti.

 

     eParaksts lietotāji var nopirkt atsevišķas dokumentu parakstīšanas reizes, vai arī parakstīšanas reižu komplektus. Viena parakstīšanas reize maksā 0,29 Ls, divdesmit parakstīšanās reizes - 2,90 Ls, neierobežots parakstu skaits līdz gada beigām - 6,99 Ls.

 

     Latgales Centrālās bibliotēkas lasītavā (2.stāvā) eParakstam var pieteikties:

 

Otrdien

12.00-14.00

16.00-19.00

Trešdien

12.00-14.00

16.00-19.00

Ceturtdien

10.00-12.00

14.00-17.00

Piektdien

10.00-12.00

14.00-17.00

 

Pieteikumus pieņems un eParakstu noformēs īpaši apmācīts darbinieks. Kontaktinformācija: Zinaida Romanova, tālr.65426422, e-pasts: zinaida.romanova@lcb.lv

 

 !! Līdzi jāņem pase un pieteikuma anketa, ko var aizpildīt un izdrukāt mājas lapā http://www.eparaksts.lv/ vai uz vietas bibliotēkā. Pēc tam, darbs notiek, autentificējoties portālā.

 

 

Vairāk par eParakstu

 

     eParaksts ir unikāls, elektronisks personas identifikācijas apliecinājums, kas pievienots datorā sagatavotam dokumentam. eParaksts ir ar roku parakstīta dokumenta ekvivalents elektroniskā formātā. eParaksta izmantošana nodrošina elektroniskā dokumenta autentiskumu un apstiprina parakstītāja identitāti. Lietojot eParakstu, dokumentiem ir tāds pats juridiskais spēks kā dokumentiem, kas veidoti un parakstīti papīra formā.

 

     eParaksts nodrošinās ērtu un tiesiski saistošu komunikāciju ar valsts un pašvaldību institūcijām, bankām, telekomunikāciju pakalpojumu sniedzējiem, līgumu slēgšanai uzņēmējdarbības vidē u.c.

 

 

 

Informāciju sagatavoja

Jeļena Šapkova

Latgales Centrālās bibliotēkas vadītāja

tālr.65426613

 jelena.sapkova@lcb.lv