Šobrīd Daugavpilī

Nodota ekspluatācijā rekonstruētā katlumāja „Kalkūni” Pilsētas ziņas

75

Pēc rekonstrukcijas Daugavpilī, Ķieģeļu ielā 23 ekspluatācijā nodota lokālā katlumāja „Kalkūni", informē pašvaldības akciju sabiedrības „Daugavpils siltumtīkli" valdes loceklis Māris Laudiņš.

 

Rekonstrukcijas gaitā katlumājā uzstādīti trīs ūdens sildāmie katli darbam ar koksnes granulām ar kopējo jaudu 1200 kW, jauna ķīmiskā ūdens attīrīšanas iekārta, tīkla sūkņi, piebarošanas sūkņi, citas tehnoloģiskās iekārtas.

 

Līdz ar katlumājas rekonstrukcijas pabeigšanu Kalkūnu iedzīvotāji ieguvuši iespēju saņemt karsto ūdeni cauru gadu. Līdz šim starpapkures sezonā karstais ūdens Kalkūnu iedzīvotājiem bija pieejams tikai divas dienas nedēļā - piektdienās un sestdienās, jo siltumenerģijas ražošana šajā katlumājā vasaras mēnešos bija ārkārtīgi dārga.

 

Pielāgojot katlumāju „Kalkūni" darbam ar koksnes granulām, tajā būtiski samazinājusies siltumenerģijas ražošanas pašizmaksa. Savukārt PAS „Daugavpils siltumtīkli" siltumenerģijas ražošanā tādējādi pilnībā atteikusies no mazuta.

 

Katlumājas rekonstrukcijas rezultātā samazināsies arī kaitīgo izmešu daudzums atmosfērā, kā arī palielināsies atjaunojamo energoresursu izmantošanas īpatsvars siltumenerģijas ražošanā.

 

Katlumājas rekonstrukcija izmaksājusi 180 852 latus, bez PVN. Pēc speciālistu aplēsēm šīs investīcijas atmaksāsies dažu turpmāko apkures sezonu laikā.

 

Jauno pamatiekārtu un palīgiekārtu piegādi, kā arī ieregulēšanas darbus veikusi UAB „Gandras energoefektas", bet montāžas darbus veikusi Daugavpils firma „Heatex".

 

PAS „Daugavpils siltumtīkli" administrācija