Šobrīd Daugavpilī

Ielikta kapsula Valsts policijas ēku kompleksa pamatos Pilsētas ziņas

17
Ielikta kapsula Valsts policijas ēku kompleksa pamatos

21. oktobrī Daugavpils cietoksnī pulcējās daudz cilvēku, lai svinīgā  ceremonijā ieliktu kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm Valsts policijas ēku kompleksa pamatos Komandanta ielā 7.

Darbi jau sākti, tos veic SIA “Arčers”. Šobrīd notiek logu, durvju, kāpņu, sienu demontēšana. Pasūtītājs- VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

Projekta 1. kārtā tiks rekonstruētas ēkas Komandanta ielā 7 un Hospitāļa ielā 3.

Kapsulas ielikšanas ceremonijā piedalījās Iekšlietu ministrijas pārstāvji, Valsts policijas vadība, Valsts nekustamo īpašumu vadība, Daugavpils Domes vadība, Saeimas deputāti, projektētāji, būvnieki.

Daugavpils Domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova uzsvēra, ka tas ir ļoti svarīgs brīdis pilsētai,  jo pašvaldības darbā viena no prioritātēm ir tūrisma attīstība, bet galvenais tūrisma objekts ir cietoksnis.

“Lai tūristiem būtu interese par šo objektu, jāsakārto infrastruktūra. Pašvaldība ar saviem līdzekļiem, piesaistot ES finansēju jau realizē virkni projektu, bet objekts ir ļoti liels, tāpēc bez investoru atbalsta mēs šo objektu vieni pacelt nespēsim. Zīmīgi ir arī tas, ka te būs tieši policija, tas garantēs drošību un kārtību cietokšņa teritorijā”, uzsvēra Žanna Kulakova.

Projekta realizācijas termiņi- 2013. gada februāris. Būvniecība izmaksās 9,8 milj latu.

 

Informāciju sagatavoja Daugavpils Domes preses sekretāre Līga Korsaka.

Papildus informācija: VAS “Valsts nekustamie īpašumi” sabiedrisko attiecību speciāliste Daiga  Laukšteina, 26431344.