Šobrīd Daugavpilī

Projekta “Pasaules ap mums” komanda ar interaktīvo ekspozīciju piedalījās Rīgas ielas svētkos Daugavpilī Pilsētas ziņas

151
Projekta “Pasaules ap mums” komanda ar interaktīvo ekspozīciju piedalījās Rīgas ielas svētkos Daugavpilī

16.septembrī Rīgas ielas svētku Daugavpilī apmeklētājiem bija iespēja aplūkot interaktīvo ekspozīciju “Ekosistēma uz galda”, kas tika  izveidota Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta “Pasaules ap mums” ietvaros.

Apgaismotos akvārijos un terārijos tika demonstrēti dažādu Latvijā sastopamo ūdens un sauszemes ekosistēmu modeļi un tajos sastopamās floras un faunas pārstāvjiem. Izveidotā ekspozīcija ļāva apmeklētājiem novērtēt vietējo sugu daudzveidību un uzzināt par  dabas novērojumu veikšanas iespējām  izmantojot publiski pieejamās iNaturalist un PlutoF  mobilās aplikācijas.  Lai  apmeklētāji varētu detaļās vērot dažādu mikroorganismu uzbūves īpatnības un to uzvedību, ekspozīcija tika aprīkota ar mikroskopu un projektoru, kas ļāva projicēt mikroskopā  redzamos objektus uz lielā ekrāna. Izstādē tika demonstrēti arī dažādi eksotiski  dzīvnieki - fluorescējošas zivis, skorpioni, kā arī citi Latvijas faunai neraksturīgi dzīvnieki. Ekspozīciju ar lielu interesi aplūkoja un jautājumus uzdeva dažāda vecuma apmeklētāji - kopumā ekspozīciju apmeklēja vairāk nekā 700 cilvēku. 

Ar projekta ietvaros izmantotajām populārākajām  dabas novērojumu publiski pieejamām platformām iNaturalist un PlutoF, kā arī ar to lietošanas pamācībām var iepazīties šeit  https://bit.ly/3XB3ud7.

Projektu realizē biedrība “Daugavpils Universitātes Dabas izpētes un vides izglītības centrs” sadarbībā ar Daugavpils Universitāti, biedrību “Environmental Society”, Vispasaules bioloģiskās daudzveidības informācijas centru (GBIF), kā arī dabas novērojumu portāliem iNaturalist un PlutoF. Vairāk par projektu meklē arī Facebook un Instagram profilos: @pasaulesapmums

Daugavpils Universitates Dabas izpētes un vides izglītības centrs
projekta jaunatnes lietu speciāliste A. Sauļeviča
e-pasts:
pasaulesapmums@inbox.lv

Izmantojiet Google Translate, lai tulkotu vietni

Daugavpils valstspilsētas pašvaldība neuzņemas atbildību par tulkojuma precizitāti!