Šobrīd Daugavpilī

Plānotie remontdarbi Dubrovina parka memoriālā var notikt jau šonedēļ Pilsētas ziņas

120

Šonedēļ, ja laika apstākļi nepievils, Komunālās saimniecības pārvaldes un uzņēmuma "Labiekārtošana-D" speciālisti veiks piemiņas memoriāla Dubrovina parkā steidzamos remontdarbus. Nokritušās plāksnes tiks atgrieztas savās vietās, kā arī būs veikti daži citi darbi. Tomēr plašākai šī objekta restaurācijai ir nepieciešams finansējums no Krievijas Federācijas diplomātiskās pārstāvniecības.

Formāli šī piemiņas vieta nav vietējās pašvaldības īpašums, tomēr saskaņā ar pirms daudziem gadiem noslēgto līgumu ar Krievijas ģenerālkonsulātu, pilsēta rūpējas par tās tīrību un drošību. Tā ir izplatīta prakse daudzviet Latvijā.

Pirms vairākiem gadiem pašvaldība sadarbojoties ar Krievijas Federācijas ģenerālkonsulātu jau veica memoriāla remonta un atjaunošanas darbus. Pagājušā gada rudenī Daugavpils dome saņēma konsulāta vēstuli par nepieciešamību atkārtoti veikt pieminekļa atjaunošanu - šis projekts nav noraidīts, taču tas prasa laiku un koordināciju dažādos līmeņos.

Plānots, ka nākamā sanāksme par karavīru memoriāla atjaunošanu notiks ceturtdien, 1. aprīlī, klātesot pilsētas atbildīgajiem dienestiem, Krievijas vēstniecības inženiera un ģenerālkonsulāta pārstāvjiem. Dialogs par pieminekļa saglabāšanu ar pašvaldības vadību turpinās.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.