Šobrīd Daugavpilī

Daugavpils gatavojas pilsētas svētkiem Pilsētas ziņas

398

No 15. līdz 20. jūnijam Daugavpils svinēs 746.dzimšanas dienu. Ievērojot drošības prasības, pilsētas iedzīvotāji un viesi varēs baudīt plašu un daudzveidīgu izklaides programmu.

Šobrīd Daugavpils pretendē uz Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 titulu, un tieši šī pieteikuma devīze ar aicinājumu meklēt un izkopt kopīgu valodu kļuva par pilsētas svētku vadmotīvu.

Kā tas tradicionāli ierasts, vispirms svētki ienāks Daugavpils mikrorajonos: 15. un 16.jūnijā plkst.17.00 – 19.00 pagalmos skanēs pilsētas ritmi pūtēju orķestra “Daugava” izpildījumā. (15.06. – Centrs, Esplanāde, Dzelzceļnieku ciemats, Ruģeļi; 16.06. – Cietoksnis, Jaunā forštate, Ķīmija, Jaunbūve).

Savukārt piektdien, 18.jūnijā, rosība ienāks pilsētas centrā: visas dienas garumā, plkst.10.00 – 18.00, apmeklētājiem viesmīlīgi vērs durvis Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8), kura ekspozīcijas un izstādes par godu svētkiem būs skatāmas bez maksas arī 19. un 20.jūnijā.

Plkst.16.00 sāks darboties āra kefejnīcas Dubrovina parkā. Visu svētku nedēļas nogali te varēs baudīt ne vien dažādus gardumus, bet arī romantiskas pastaigas mūzikas skaņu pavadījumā, ik pa laikam vērojot  talantīgo skatuves mākslinieku sniegumu un satiekot dzīvās skulptūras, dejotājus dažādu gadsimtu tērpos, un piedzīvojot daudzus citus interesantus pārsteigumus. Mūzikas burvība piektdienas un sestdienas vakaros, kā arī svētdienas dienā pārņems arī Andreja Pumpura skvēru un Vienības laukumu.

Daugavpilij šis nav jubilejas gads, taču vairākas nozīmīgas jubilejas šogad saistītas ar transporta nozari, kurai bijusi liela vēsturiska loma pilsētas attīstībā: 160 gadi dzelzceļa līnijai Dinaburga – Rīga; dzelzceļa darbnīcām (mūsdienās Daugavpils Lokomotīvju remonta rūpnīca) - 155; kuģīšu satiksmei no Dinaburgas uz Poguļanku – 135; pirms 120 gadiem Daugavpilī parādījās pirmais auto, kuru iegādājās pulkvedis Zoranovičs; pagājuši 95 gadi kopš pilsētā atklāta regulāra autobusu un taksometru kustība; pirms 75 gadiem atklāts pirmais tramvaju maršruts, dibināts Satiksmes un transporta trests, uzsākta Daugavpils centrālās autoostas celtniecība un atjaunota autobusu satiksme; jaunajai Daugavpils dzelzceļa stacijas ēkai – 70; pagājuši 35 gadi kopš pēdējā regulārā avioreisa Daugavpils lidostā. Daugavpils ir viesmīlīga pilsēta, kas ir atklāta visam jaunajam, tāpēc šogad daugavpiliešiem tiek piedāvāts iepazīt līdz šim mūsu pusē mazāk izplatīto, un, varētu teikt, eksotisko transporta veidu, kas ļauj baudīt krāšņos dabas skatus no putna lidojuma: sākot ar piektdienas vakaru, katru dienu, līdz pat svētdienai, būs iespējams vērot gaisa balonu lidojumus. Vakara lidojumi ieplānoti uz plkst.20.00 piektdien un sestdien, rīta – uz plkst.5.00 sestdien un svētdien. Pacelšanās – pie Daugavpils Universitātes “jaunā korpusa” Parādes ielā 1. Tepat, kā arī pie Nikolaja vārtiem Daugavpils cietoksnī, piektdien plkst.23.00 – 24.00 varēs aplūkot spīdošus gaisa balonus.

Piektdienas un sestdienas vakaru noslēgumā, plkst.23.00 – 24.00, aiz Daugavpils Universitātes (Parādes iela 1) būs vērojama muzikālo strūklaku instalācija. Sestdien šo krāšņo skatu papildinās gaisa balonu degļu šovs.

Sestdien, 19.jūnijā, papildus balonu lidojumiem un aktivitātēm pilsētas parkos, skvēros un centrālajā laukumā, no plkst.12.00 līdz 20.00 norisināsies svētku tirdziņš Rīgas ielā, bet no plkst.14.00 – 20.00 – krāmu tirdziņš Cietoksnī. Savukārt pievakarē, plkst.18.00 – 19.00, Saules skolas pagalmā izskanēs “Daugavpils sinfonietta” un PIKC DDMV “Saules skola” sveiciens Daugavpilij dzimšanas dienā.

Svētdien, 20.jūnijā, plkst.11.30 sāksies Daugavpils cietokšņa iesvētīšanas 188.gadadienai veltīts pasākums: mastā tiks pacelts cietokšņa karogs, svinīgi atvērs Nikolaja vārtus, bet pusdienlaikā izskanēs lielgabala šāviens.

No plkst.12.00 – 13.30 aiz Daugavpils Universitātes (Parādes iela 1) būs vērojami izpletņlēcēju paraugdemonstrējumi, savukārt dienas izskaņā, plkst.18.00 – 20.00, retro noskaņa pārņems likteņupi Daugavu, kur varēs vērot muzikālo kuģīti.

Visas nedēļas garumā norisināsies Daugavpils ģimenes sporta festivāls, kura laikā aktīvajām un atraktīvajām ģimenēm tiks piedāvāti dažādi interesanti uzdevumi. Durvis apmeklētājiem vērs kultūras iestādes. Pilna pasākumu programma atrodama pašvaldības vietnē www.daugavpils.lv.

Līdz 13.jūnijam ikviens var pagūt iesūtīt savu apsveikumu pilsētai, kas tiks publicēts Daugavpils pilsētas Facebook lapā vai parādīsies Rīgas ielas digitālajos stendos. Video apsveikuma failus līdz 1 min. un virtuālās atklātnes jeb vertikāli orientētus attēlu failus jpg vai png formātā ar izšķirtspēju 3840x2160, kas nepārsniedz 10Mb aicinām iesūtīt uz e-pastu gunta.locmele@daugavpils.lv.

Apmeklētājus aicina baudīt svētkus atbildīgi, ievērojot valstī noteiktās epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.