Šobrīd Daugavpilī

Pilsētā atjauno koku un krūmu apstādījumus Pilsētas ziņas

482

Katru gadu rudenī Daugavpils komunālie dienesti atjauno un paplašina pilsētas zaļos apstādījumus, iestādot jaunus kokus un košumkrūmus. Tiek labiekārtotas pilsētnieku iecienītās atpūtas un pastaigu vietas. Jauni augi parādās arī iepriekš nozāģēto un izcirsto apstādījumu vietā.

Kopš oktobra sākuma bagātīgāka kļuvusi augu rota Centrālajā parkā, tajā skaitā pie Dzimtsarakstu nodaļas, Parādes ielā, Raiņa skvērā un citās pilsētas ielās, parkos un skvēros. Esplanādes parkā, Valsts meža dienu ietvaros, iestādīti vairāki bērzi un vītoli. Ievērojamas pārvērtības piedzīvojis Jaunās Forštates skvērs, ko tagad rotās vairāki desmiti dekoratīvo priežu un citu krāšņumaugu.

Apjomīgākie darbi vēl ir priekšā. Ventas ielā atjaunos liepu aleju, iestādot 32 dižstādus. Gar 18.Novembra ielu tiks iestādītas gandrīz 50 staltās Krimas liepas, ko Latvijas Dendrologu biedrība šogad atzinusi par gada koku.

Rīgas ielas renovācijas projekta gaitā nozāģēto veco un slimo kastaņu vietā pavasarī iestādīs krāšņos sarkanos kastaņus, kas ir mazāk pakļauti dažādām slimībām un kaitēkļiem. Turklāt, tiem paredzēts radīt daudz labvēlīgākus augšanas nosacījumus.

Kopumā šogad Daugavpils ielās parādīsies vairāk nekā 250 jaunu koku un košumkrūmu. SIA „Labiekārtošana-D” speciālisti norāda, ka stādi ir atlasīti ļoti rūpīgi un tie noteikti priecēs skatu ilgus gadus.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

Kopīgot šo videoklipu:
Ievietot video Jūsu vietnē (HTML – kods)
Videoklipa izmēri: