Šobrīd Daugavpilī

Pie Smiltenes ielas pārvada dzīvojošie saņems kompensācijas no pašvaldības Pilsētas ziņas

1123

12. augustā Daugavpils domes sēdē pieņemts galīgais lēmums par kompensāciju izmaksu iedzīvotājiem, kuru dzīves apstākļi ir pasliktinājušies Smiltenes ielas pārvada izbūves rezultātā. Kompensācijas ar kopējo summu 153 400 EURO apmērā plānots izmaksāt 17 īpašniekiem. To izmaksai paredzēts izmantot līdzekļus no pašvaldības budžeta programmām “Nekustamo īpašumu iegāde, nojaukšana, teritoriju attīstība” un „Izdevumi neparedzētiem gadījumiem”.

Pamatojoties uz Latvijas Satversmes 105. pantu ("Tiesības uz īpašumu"), nekustamā īpašuma objekti Smilšu ielā № 1, 1A, 2, 3, 4, 6 un 8, kā arī to apkārtne, tika vairākkārt pārbaudīti attiecībā uz dzīves apstākļu pasliktināšanos, izvērtējot trokšņa līmeni, insolāciju un gaisa piesārņojumu. Tika analizētas arī šo īpašumu tirgus vērtības izmaiņas, ko izraisīja pārvada izbūve, ieskaitot ainavas skata traucējumu. Pēc ekspertu vērtējuma, vērtības kritums šīm mājām un dzīvokļiem ir no 35% līdz 68%. Pārbaužu rezultātā kompensāciju apmēri māju īpašniekiem tika aprēķināti, ņemot vērā dzīvojamo objektu atrašanās vietu un neērtības, kas radušās projekta īstenošanas rezultātā.

Pašvaldība uzturēja dialogu ar namīpašniekiem, un panāca vienošanos par kompensācijas apjomiem: ikviens gadījums tika izskatīts individuāli. Tagad, pēc galīgā lēmuma pieņemšanas, katrs īpašnieks tiks aicināts ierasties pašvaldībā, lai parakstītu administratīvo līgumu. Kompensācijas izmaksas jāveic līdz 13. septembrim.

Ja kāda iemesla dēļ pašvaldībai neizdosies sazināties ar dzīvojamā objekta īpašnieku, uz viņa deklarēto dzīvesvietu tiks nosūtīts uzaicinājums, lai persona var ierasties parakstīt līgumu sev ērtā laikā.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketing nodaļa.