Šobrīd Daugavpilī

Pedagogi apgūst jaunas prasmes Daugavpils Inovāciju centrā Pilsētas ziņas

354

Aizvadītajā nedēļā Daugavpils Inovāciju centrā notika informatīvi izglītojošs seminārs STEM un STEAM skolotājiem: pašmāju pedagogiem bija lieliska iespēja pārņemt interesantu un vērtīgu pieredzi no Tronheimas Zinātnes centra (Norvēģija) speciālistiem.
Apmācību laikā tika atklātas jaunas metodes un veicināta labās prakses pārnese starp Norvēģijas un Latvijas STEM un STEAM jomu speciālistiem, radītas idejas, kā organizēt mācību procesu, kas veicinātu skolēnu interesi par zinātni un sniegtu viņiem iespēju demonstrēt iegūtās zināšanas un prasmes izaicinošās situācijās.

Izglītojošo semināru rīkošana ir viena no Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta 2014. - 2021. gada perioda programmas “Pētniecība un izglītība” aktivitātes “Inovācijas centri” projekta “Inovāciju centra izveidošana Daugavpilī”, proj.nr. NFI/IC/VIAA/2020/4 svarīgām sastāvdaļām. Norvēģu partneri, atskatoties uz darbu, kas paveikts sadarbībā ar Daugavpils komandu, ļoti atzinīgi vērtē Inovāciju centra saturisko daļu un  uzsver, ka tā izveide ir liels ieguvums ne vien pilsētai, bet arī visam reģionam un valstij kopumā.

Seminārā piedalījās ne tikai Daugavpils pilsētas mācību iestāžu pārstāvji, bet arī datorzinātņu, dizaina un tehnoloģiju skolotāji no Augšdaugavas novada un Krāslavas. Apgūto metodiku viņi varēs izmantot gan mācību stundās savās skolās, gan arī rīkojot nodarbības Daugavpils Inovāciju centrā. Daugavpils mācību iestādes kopš centra atvēršanās ļoti aktīvi izmanto iespēju bez maksas apmeklēt tā ekspozīciju.

Plašāka informācija par Daugavpils Inovāciju centra darbu pieejama iestādes vietnē www.dic.daugavpils.lv, kā arī zvanot uz tālr.nr. 29411895.

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas pašvaldības Komunikācijas nodaļa.